Актуальні новини

Перший в Україні пам’ятник Петрові Франку відкрили у Нагуєвичах

На площі меморіального музею Івана Франка в Нагуєвичах, що на Дрогобиччині, встановили пам’ятник Петрові Франку. Адже там й народилися обидвоє творців українського духу: публіцист Іван Франко та його син, авіатор, співзасновник «Пласту» — Петро, якого розстріляли за вказівкою Хрущова.

Пам’ятник створив молодий скульптор Іван Мисакович. Замовлення від музею він отримав у червні. І відтоді творив, постійно консультуючись з франкознавцями. Відкриття приурочили до 130-річчя від народження Петра Франка, яке минуло у червні.

На відкриття пам’ятника 14 жовтня приїхав й актор Київського академічного драмтеатру на Подолі В’ячеслав Довженко, що зіграв роль Петра Франка у фільмі «Інший Франко».

У Львові у Домі Івана Франка теж згадують його сина. Там знаний львівський іконописець Святослав Владика намалював на плівці мурал-портрет учасника національно-визвольних змагань Петра Франка. У сонячну погоду цей мурал перенесуть ще й на підпірну стінку самого будинку. Також у Домі Франка готують шеститомне зібрання творів Петра Франка. Два з них уже готують до друку.

  У Шепільській відбудеться вечір французької музики «Ville de l’amour» на підтримку ЗСУ

Залишити відповідь