Актуальні новини

Петиція про збереження пам’ятника Моцарту зібрала голоси у рекордний термін

Електронна петиція про збереження пам’ятника Францу Ксаверу Моцарту за лічені години набрала необхідні для розгляду депутатами 500 голосів. Станом 10:30 26 листопада опубліковану напередодні петицію підписали 537 львів’ян. Досі з такою ж швидкістю необхідні голоси збирала лише петиція про відновлення очного навчання у молодших школах.

Петицію проти знесення пам’ятника Моцарту зареєструвала львів’янка Дарина Лаврін вранці у четвер, 25 листопада. Уже ввечері того ж дня петиція зібрала 500 необхідних для розгляду депутатами Львівської міськради депутатів.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1531060 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1531060{
margin: 0!important;
}
}

«Прошу підтримати збереження скульптури Ксаверу Моцарту у Львові, тому що серед львів’ян є такі, що вважають її красивою та естетичною. Можливо, скульптура має не традиційного вигляду, порівняно з більшістю пам’ятників, що відкривались у Львові за останні роки – та це не причина її демонтувати», – сказано у тексті петиції.

Нагадаємо, що петиція про демонтаж пам’ятника Моцарту також набрала необхідні 500 голосів, щоправда противники пам’ятника збирали їх півтора місяця. Розгляд цієї петиції мав стати одним з кульмінаційних моментів засідання міськради 25 листопада, але розгляд цього питання перенесли на 30 листопада. Тепер депутатам міськради доведеться розглянути обидві петиції з взаємовиключними вимогами.

Нагадаємо, що скульптуру Франца Ксавера Моцарта на площі Євгена Маланюка у Львові встановили у межах п’ятого ювілейного фестивалю LvivMozArt 26 серпня. Пам’ятник спроектував австрійський скульптор Себастьян Швайкерт. Через доволі незвичний вигляд пам’ятника він отримав шквал критики.

Франц Ксавер Моцарт (1791 – 1844) – видатний композитор, диригент, педагог, культурний діяч та просвітник, який майже 30 років свого життя присвятив культурному розвитку Львова та Галичини, молодший син знаменитого австрійського композитора Вольфганга Амадея Моцарта.

  6 листопада – день ікони Божої Матері "Всіх скорботних Радість": історія, традиції та прикмети свята

Залишити відповідь