Актуальні новини

Рада підтримала квоти на україномовні пісні в радіоефірі

Верховна Рада України ухвалила законопроект, згідно з яким в ефірі українських радіостанцій не менше 35% пісень має звучати державною мовою. За законопроект №3822-Д за основу та в цілому проголосували 268 народних обранців.
“Телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення (за виключенням випадку, передбаченого частиною третьою цієї статті) повинні забезпечувати частку пісень (словесно-музичних творів, далі — пісні) державною мовою не менше 35 відсотків від загального обсягу пісень поширених протягом доби, зокрема не менше 35 відсотків від загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу з 7.00 до 14.00 та з 15.00 до 22.00 години”, — зазначається у законопроекті.
При цьому не менше 60% пісень має звучати мовами країн-членів ЄС.
За невиконання закону телерадіоорганізація, яка здійснює радіомовлення, сплачує штраф у розмірі 5 відсотків загальної суми ліцензійного збору ліцензії, виданої відповідно до ліцензії на мовлення.
Законопроектом встановлюється перехідний період стосовно частки українських пісень на радіо. Так, в перший рік дії закону їх має бути щонайменше 25%, у другий 30%, а починаючи з третього року 35%.
“Пануванню російської попси і блатного шансону в нашому радіоефірі буде покладено край. Це лише один з перших, але дуже важливий крок для розвитку української культури і захисту інформаційної безпеки”, – зазначила на своїй сторінці у Fаcebook народний депутат Ганна Гопко.

  Театр імені Івана Франка відкриває 102-ий театральний сезон

Залишити відповідь