Актуальні новини

Пісні «Бумбоксу» та «Океану Ельзи» на концерті до Дня Незалежності використали без дозволу

У Києві 24 серпня на концерті «Пісенна історія сучасної України», який відбувся у межах програми святкування 29-ї річниці Дня Незалежності, гурт «Время и Стекло» виконав пісню «Бумбоксу» «Вахтерам», а Вєрка Сердючка спільно із хором ­– «Там де нас немає» «Океану Ельзи». Утім, представники гуртів запевнили, що дозволу використовувати їхні пісні ніхто не давав.

Менеджерка «Океану Ельзи» Вікторія Хоменко, коментуючи появу пісні «Там де нас немає» на концерті до Дня Незалежності, заявила, що ніхто не звертався за дозволом щодо використання цієї пісні.

«Незалежність – це свобода, повага і до себе, і до інших, зокрема й до прав. Здається так банально і ясно? Не всім. Щодо питань використання пісні Океану Ельзи сьогодні зранку – ні, не давали дозвіл! Ба більше – навіть не звертались», – написала представниця гурту у Facebook.

Олексій Согомонов, який є представником «Бумбоксу», у відповідь на запитання про використання пісні «Вахтерам» також заявив, що дозвіл у них ніхто не запитував.

«Як пояснити, що “Вахтерам” — найвідоміша пісня гурту, але точно не найголовніша, тим більше для такого свята? Як пояснити, що держава повинна служити прикладом, а не опудалом? Як пояснити, що повага до музиканта, поета, артиста — це не нагороди, а розуміння того, що йому образливо стояти в одному ряду з деякими “колегами”? Такт і повага або є, або їх треба вбивати палицею», — сказав Согомонов у коментарі «Громадському»

Лідер гурту «Тартак» Олександр Положинський також заявив, що пісню гурту взяли для концерту, не запитавши дозволу.

«Я навіть не знаю, як на це правильно реагувати. Всі свої важливі нагороди я вже отримав, а це – наче якесь знущання. Ще й пісню взяли в якесь попурі, мене не спитавши. Є якась процедура офіційної відмови?», — підсумував Положинський у Facebook.

  Ксенія Собчак розповіла, чому розлучилася з Віторганом

Журналісти звернулися до речниці Офісу президента Юлії Мендель, аби вона прокоментувала цей інцидент. Однак, офіційної відповіді досі немає.

Зазначимо, що цьогоріч основні урочистості до Дня Незалежності України проходять на Софійській площі Києва. У межах святкувань річниці Незалежності відбувся концерт «Пісенна історія сучасної України», де 17 українських музичних виконавців виконали усі найвідоміші пісні незалежної України. Концерт розпочався після промови президента Володимира Зеленського, який заявив що «в Україні багата історія – особливо музична історія Незалежності». У концерті взяли участь Монатік, Потап, Тарас Тополя із гурту «Антитіла», Джамала, Ніна Матвієнко, Ірина Білик, Оля Полякова, Олег Винник, Вєрка Сердючка та інші. Деякі пісні виконували російською мовою.

Залишити відповідь