Актуальні новини

Помер екс-учасник групи Uriah Heep Кен Генкслі

У середу, 4 листопада, на 75-му році життя помер британський рок-музикант, клавішник, гітарист, співак, автор пісень та продюсер Кен Генкслі. Найбільшу популярність він отримав як учасник групи Uriah Heep (1969-1980 роки). Про це 5 листопада повідомив брат музиканта. Проте причину смерті він не назвав.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1510102 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1510102{
margin: 0!important;
}
}

Творчість Кена Хенслі справила величезний вплив на рок-музику. Візитною карткою композитора і музиканта стали такі пісні, як «Free Me», «Sympathy», «Easy Livin’», «Stealin’», «The Spell», «Lady In Black», «Look At Yourself», «July Morning».

Кен Генкслі двічі відвідував Львів. У 2014 році він дав концерт у Львівській філармонії. Останнім часом Генкслі жив в Іспанії. Саме там його і поховають.

Біографія Кена Генкслі

Кен Генслі народився 24 серпня 1945 року в Пламстеді на південному сході Лондона. У дванадцять років він почав освоювати гітару, користуючись самовчителем Берта Уідона.

Свій перший концерт Кен дав у залі заводу Ментмор (The Mentmore Pen Factory) у вересні 1960 року. Потім був учасником місцевих груп.

Наприкінці 1969 року Кен прийняв пропозицію Пола Ньютона приєднатися до Spice, групи, що шукала клавішника. Незабаром склад змінив назву на Uriah Heep, а Генслі став основним автором групи. Він приносив у студію базові ідеї, пісенні структури.

«В основному я писав пісні за допомогою гітари, тому що ми багато гастролювали і в ті дні не існувало портативних клавішних, які можна було б для цієї мети використовувати», – говорив клавішник.

Участь в Uriah Heep принесла мультиінструменталісту та автору Кену Генслі світову славу. Своїм улюбленим періодом в історії групи Кен називав час роботи над альбомом «Demons and Wizards», коли всі музиканти були дуже згуртовані.

  Як Галина Присташ пробачила розіграш Рождена Анусі

У 1980 році Кен залишив групу після тривалого конфлікту та переїхав до США.

Ще будучи учасником «Uriah Heep», він почав сольну кар’єру, випустивши в 1973 році альбом Proud Words On A Dusty Shelf (# 173, US) [8].

У 1982 році Хенслі приєднався до Blackfoot і випустив з ними два студійних альбоми.

Звістка про смерть колишнього вокаліста Uriah Heep Девіда Байрона в 1985 році вразила Кена Хенслі. Він зразу ж залишив колектив та лише через якийсь час відновив музичну діяльність як сесійний музикант, співпрацюючи, зокрема, з такими групами, як Cinderella і WASP.

Наступний сольний альбом Кена Хенслі From Time To Time вийшов в 1994 році; до нього увійшли твори, написані музикантом в 1971-1982 роки.

У 2000 році Кен Хенслі дав спільний концерт з Джоном Лоутоном і Полом Ньютоном в проекті, що отримав назву Hensley / Lawton Band. У 2002 році він виступив з бас-гітаристом і співаком Джоном Уеттоном, учасником Uriah Heep в 1974-1975 роках.

У 2002 році Uriah Heep дали кілька концертів, приурочених до 30-річчя виходу альбому The Magician’s Birthday. Генслі взяв у них участь, виконавши з групою кілька своїх класичних пісень.

У 2006 році побачила світ його автобіографічна книга «When Too Many Dreams Come True – The Ken Hensley Story».

У 2007 році вийшов з сольний альбом «Blood On The Highway».

Після світового турне у 2018 році, під час якого відвідав і Україну, Генкслі припинив активну концертну діяльність.

В іспанському будинку Генкслі та його дружини живе більше 10-ти собакта котів. У 2007 році подружжя усиновило 12-річного хлопчика на ім’я Хуаніто, покинутого батьками-ромами в трирічному віці.

  Нарешті стала відома справжня причина розлучення Ліама Хемсворта та Майлі Сайрус

Залишити відповідь