Актуальні новини

Понад 400 експонатів грандіозної виставки «Ангели» розмістили в 23 залах

В львівському палаці Лозинського відкрився наймасштабніший виставковий проект року «Ангели». Він розказує відвідувачам історію феномену ангелів від античності до сучасності. До експозиції ввійшли предмети археології, скульптури й живопису, артефакти масової культури і, навіть, музика, яку спеціально для проекту написав композитор Святослав Луньов.

Куратором виставки є Павло Гудімов. Роботу над проектом він розпочав три роки тому. Навколо нього об’єдналася ціла експертна група, яка всі ці роки шукала найцікавіші твори, факти та історії пов’язані із ангелами.

«Із самого початку ми вийшли поза стандартний музейний набір експонатів, визначивши діапазон візуального дослідження ангелів від іконографії до масової культури. Основний масив історично важливих експонатів збирали в українських музеях, бібліотеках і приватних колекціях, здійснювали зйомку скульптури й розписів у соборах. Також приділяли увагу сучасному мистецтву, кіно, коміксу, фентезі й навіть побутовим артефактам», – розповів Павло Гудімов.

Щоб створити такий грандіозний проект, до нього долучилося 30 музеїв та 5 колекціонерів, які надали дуже важливі експонати. Близько 100 експонатів було закуплено за кордоном. Зокрема це факсиміле творів Дюрера. Тож тепер глядачі можуть побачити оригінальні твори як світових так і українських митців – Рембранда, Буше, Врубеля, Клінгера, Шагала, Новаківського, Ягоди, Приймаченко та інших. Окрім понад 400 виставкових експонатів в проекті також є ще 150 мультимедійних експонати.

Увесь проект розмістився на двох поверхах палацу Лозинського у 23 залах. Також частина його є і в музеї Пінзеля. Виставка ділиться на 5 тематичних блоків, кожен з яких переосмислює окремий вимір існування ангелів.

Перший блок — «Крилаті» — допоможе зрозуміти витоки ангелів серед численних крилатих істот міфології. Розділ «Сюжети» — розповідає про релігійні сюжети за участі ангелів. Блок «Архангели і ієрархії» — це погляд на чини небесної спільноти за участю української мисткині Альбіни Ялози. Розділ «Культура» присвячений історії образу ангела у мистецькій традиції — від стародавніх фресок, ренесансної гравюри, через барокову скульптуру й живопис символізму до ілюстрації та інсталяції. Остання, п’ята частина — «Ангели та люди» — демонструє, як людство вплітало ангелів у своє повсякдення, як послуговувалось змістом цього образу — від народного повір’я давнини до сучасної маркетингової кампанії.

  Володимир-Волинський святкує 1033-й день народження міста

Реалізація «Ангелів» коштувала майже 6 мільйонів гривень. Частину грошей на неї отримали від держави через гранд від Українського культурного фонду. Також варто зазначити, що втілити цей проект вдалося завдяки тісній співпраці арт-центру Павла Гудімова «Я Галерея» та Львівської галереї мистецтв ім. Бориса Возницького, до якої належать палац Лозницького та музей Пінзеля.
Виставлятиметься цей масштабний проект три місяці, до 22 вересня.
Павло Паламарчук, Львів

Залишити відповідь