Актуальні новини

Режисер Ахтем Сеітаблаєв отримав премію імені Василя Стуса

Український режисер кримськотатарського походження Ахтем Сеітаблаєв став лауреатом премії імені Василя Стуса. Його нагородили за особливий внесок в українську культуру і стійкість громадянської позиції.

Церемонія нагородження відбулася 12 вересня у Києві, в музеї Шевченка, повідомляє Український ПЕН, який є організатором премії.

На церемонії виступив і сам режисер.

«Я знаю, що це велика відповідальність. Я буду намагатися зробити так, щоб нікому не було соромно. Нікому із тих, хто проголосував за мене, нікому із тих, хто говорить про мене, нікому з тих, хто мене любить і думає про мене і нікому з тих, про кого думаю я», – сказав лауреат після оголошення результатів.

Ахтем Сеітаблаєв отримав диплом, грошову винагороду та статуетку. Нагороду йому вручив декан Києво-Могилянської бізнес-школи Олександр Саврук.

Премію імені Василя Стуса щороку вручають літераторам, митцям, режисерам, музикантам, культурним менеджерам за внесок в українську культуру і стійкість громадянської позиції.

Торік лауреатом став Влад Троїцький – театральний режисер, засновник Центру сучасного мистецтва «ДАХ», фестивалю «ГогольFest» та інших культурних проєктів.

Премія імені Василя Стуса – одна з найдавніших українських премій у царині культури. 1989 року її заснувала Українська асоціація незалежної творчої інтелігенції на чолі з Євгеном Сверстюком. Починаючи з 2016 року, Український ПЕН і партнери – Києво-Могилянська бізнес-школа і видавництво «Дух і Літера» – продовжили цю ініціативу.

Першим лауреатом премії був львівський театр імені Леся Курбаса. У різні роки відзнаку отримували Опанас Заливаха, Михайлина Коцюбинська, Василь Овсієнко, Іван Світличний, Мирослав Маринович, Євген Захаров, Володимир В’ятрович, Марія Бурмака, Сашко Положинський, Святослав Вакарчук, Тарас Компаніченко, сестри Тельнюк, Олександра Коваль, Сергій Жадан, Борис Ґудзяк.

Хто такий Ахтем Сеітаблаєв?

  Оркестр «Віртуози Львова» запрошує на концерти Вівальді та «львівського Моцарта»

Ахтем Сеітаблаєв — український режисер та актор кримськотатарського походження. Відомий своїми режисерськими роботами над фільмами «Хайтарма», «Чужа молитва», «Кіборги», «Захар Беркут» та інші. Останнім часом разом із Олегом Сенцовим працював над створенням стрічки «Номери» за п’єсоюСенцова.

В акторському багажі Ахтема Сеітаблаєва – ролі у понад 25 фільмах і серіалах. З найновіших – головна роль у фільмі Нарімана Алієва «Додому», який взяв участь в одній з програм 72-го Каннського міжнародного кінофестивалю й отримав гран-прі 10-го Одеського міжнародного кінофестивалю. За цю роль Сеітаблаєв був названий найкращим актором року, отримавши національну кінопремію «Золота Дзиґа».

Залишити відповідь