Актуальні новини

Режисер фільму «Додому» знімає драму про депортацію кримськотатарського народу

Режисер фільму «Додому», учасник програми «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю Наріман Алієв почав роботу над новим повнометражним фільмом. Віз зніматиме історичну драму Ortalan («Орталан»).

Події фільму розгортаються під час депортації кримськотатарського народу в 1944 році. Головний герой, юнак Ісмаїл, повертається з гір до рідного села Орталан та знаходить його порожнім. Він вирушає на пошуки своєї сім’ї та відповідей.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1527135 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1527135{
margin: 0!important;
}
}

«Орталан – назва селища, звідки в 1944 році була депортована моя бабуся Гульсум, воно має для мене особисте значення. Немає жодної кримськотатарської сім’ї, яку не зачепило б це лихо. Моя задача – через історію одного хлопчика розповісти історію трагедії цілого народу, який в один день зник зі своєї батьківщини», – пояснює Наріман Алієв.

Проект стрічки посів друге місце у категорії авторських фільмів 17-го конкурсного відбору Держкіно та отримає фінансову підтримку України у розмірі 80% від загального бюджету.

«Історичні драми досить складні у виробництві, проте ми добре знаємо режисерський підхід та неповторний стиль Нарімана. Ми готові докласти зусиль, щоб створити фільм на найвищому рівні та відтворити історію такою, якою вона була», – вважає один із продюсерів фільму Володимир Яценко.

Зйомки Ortalan заплановані на травень-серпень 2022 року. Прем’єра стрічки очікується у 2023 році.

Нагадаємо, що повнометражний дебют Нарімана Алієва, картина «Додому», була вперше показана в рамках секції «Особливий погляд» 72-го Каннського кінофестивалю, здобула Гран-прі Одеського міжнародного кінофестивалю та була обрана у якості національного кандидата на премію «Оскар» від України у 2019 році.

  Померла перша міністерка культури України Лариса Хоролець

Залишити відповідь