Що не можна дарувати закордоном — етикет різних країн. Всі ці подарунки можуть зганьбити вас в очах іноземців.

Етикет — складна штука. Особливо в чужій країні, де найпростіші подарунки можуть не тільки викликати невдоволення господарів, але і забезпечити вам репутацію неуважної і нетактовної людини. Ми підготували добірку “заборонених” в різних країнах світу подарунків, щоб, перебуваючи за кордоном, ви завжди були готові піти у гості, інформує Ukr.Media.

Франція: Парфумерія та хризантеми

За французьким етикетом дарувати жінці парфум може тільки її чоловік або залицяльник. Навіть найдорожчий аромат, подарований колегою або сторонньою людиною, може образити жінку або натякнути їй про серцевий інтерес з боку дарувальника. З обережністю варто ставитися і до букетів з хризантем — у Франції ці квіти вважаються символом скорботи, а букети з хризантем кладуть на могили в День Всіх Святих. Образити французів може і нешкідлива пляшечка вина. За правилами етикету вино для гостей завжди вибирають господарі будинку, тому приносити з собою або дарувати вино тут не прийнято.

Швеція: мило і хустки

Невинне мило у Швеції легко може стати приводом для сварки. Вважається, що мило «змиває» дружні стосунки між людьми, тому його не заведено дарувати ні близьким, ні друзям. Це відноситься і до носових хусток. За однією з версії не можна дарувати шовкові хустки, за іншою — будь-які. Але причина одна — хустка виступає символом розставання, позначаючи швидкий розрив відносин.

Ірландія: дзеркала та одяг

В ірландській міфології будь-яке дзеркало — вікно в потойбічний світ. Неважливо якої форми і розміру дзеркало, такий подарунок знаходиться під негласною забороною. Звичайно, формально, ніхто не забороняє, але порадувати таким подарунком ви навряд чи зможете. У список “заборон” потрапили кухонні рушники і подарунки hand-made: в’язані шарфи, светри і шкарпетки. У більшості традиційних ірландських сімей обов’язково хтось в’яже, тому саморобних в’язаних речей у всіх в достатку.

  Старша донька Бейонсе подорослішала і змінилася до невпізнання

Англія: смугасті краватки

Краватки дарувати можна, а ось краватки в смужку — не можна. Спочатку смужка на краватці позначала приналежність чоловіка до певного полку в Великобританії. Багато військових, навіть після виходу у відставку, продовжували носити смугасту краватку, підкреслюючи свою «полкову» приналежність. Також смугасті краватки використовувалися в якості елемента навчальних клубів — перша “Клубна” краватка з’явилася в 1880 році в Оксфордському коледжі. Така багата історія і стала причиною заборони на вручення смугастих краваток. Не знаючи правил смужок, буде складно підібрати нейтральну краватку.

Німеччина: щоденники і косметика

Звичні нам набори для душу в Німеччині можуть стати приводом для сварки. Гелі, шампуні, мило і туалетні приналежності німці відносять до розряду інтимних речей і вважають за краще купувати самостійно. Не заведено дарувати блокноти і щоденники. Для пунктуальних німців такий подарунок стане натяком на необов’язковість і непунктуальність, тому, якщо ви не хочете натякнути людині на її недоліки — від такого подарунка краще утриматися.

А ось з квітами в Німеччині простіше. В Україні дарувати букет з парної кількості квітів — погана прикмета, а в Німеччині кількість квітів в букеті не має значення.

Італія: кішки і брошки

Культура Італії сповнена дивних прикмет і забобонів. Так, симпатичні брошки, популярні у дівчат усього світу, в італійців вважаються символом горя і похорону. Тому дарувати їх категорично не можна, хіба що — тільки за попередньою домовленістю з одержувачем подарунка.

Брошки і статуетки котів — неприйнятні в Італії подарунки. На Сицилії прикмети ще більш екстравагантні — у жителів острова статуетки котів і кішок вважаються символом біди. За деякими даними статуетки котиків не можна дарувати тільки зарученій парі — вони віщують раптову кончину одного із закоханих.

  Львівська школа джазу проведе підсумковий концерт онлайн

Литва: слонова кістка

У Литві неприпустимо дарувати прикраси зі слонової кістки. Такі подарунки пов’язують зі злими намірами дарувальника — вважається, що він бажає зла господарям будинку. Чим не догодили слони литовцям — залишається загадкою, але прикмета зберігається досі.