Актуальні новини

Шість журналістів було затримано під час пікетів біля будівлі ФСБ на Луб’янці

Поліція затримала кореспондента видання The Bell Юлію Старостину і творця підкасту “Норм” Дарину Черкудінову, які брали участь в одиночних пікетах журналістів проти присвоєння ЗМІ статусів “іноземних агентів” біля будівлі ФСБ у Москві на Луб’янці.
Про це повідомляє агентство “Інтерфакс-Україна”.
“Силовики повели до автозака журналістку The Bell Юлію Старостину і творця підкасту “Норм” Дарину Черкудінову, пояснивши це порушенням дистанції у 50 метрів – необхідної відстані між пікетниками”, – йдеться в повідомленні The Bell.
Також телеканал “Дождь” повідомляє про затримання своєї журналістки Ксенії Миронової. “Мироновій сказали, що вона порушує законодавство щодо проведення мітингів”, – йдеться в повідомленні телеканалу.
Також під час пікетів були затримані Софія Гройсман, журналіст Андрій Бабицький (підкаст “Так вийшло”), головний редактор відеопроекту ROMB Андрій Ковальов.
За даними, “Дождя”, затриманих везуть в ВВС “Міщанський”.
У суботу біля будівлі ФСБ на Луб’янці проходять поодинокі пікети проти присвоєння ЗМІ статусів “іноземних агентів” і на підтримку ЗМІ, внесених Мін’юстом РФ до реєстру таких ЗМІ. Поліцейські фотографують паспорти пікетників.
Перший, хто вийшов з одиночним пікетом, журналіст – Олександр Горохов був виведений поліцейськими з місця пікету, але потім відпущений разом із плакатом, його попередили про адміністративну відповідальність.
20 серпня Мін’юст вніс телеканал “Дождь” і видання “Важливі історії” до реєстру ЗМІ-іноагентів. Крім того, ЗМІ-іноагентами визнані ще семеро журналістів: Степан Петров, а також журналісти “Важливих історій”: головний редактор Роман Анін, Олеся Шмагун, Дмитро Великовський (усі троє лауреатів Пулітцерівської премії – ІФ), Роман Шлейнов, Алеся Мароховська та Ірина Долініна. Останнім часом поповнення реєстру відбувається на регулярній основі. Зараз ЗМІ-іноагентами вважаються, згідно з реєстром, 18 організацій і 25 фізичних осіб.

  У Дніпрі музей-садиба Яворницкого вимушено припинила роботу

Залишити відповідь