Актуальні новини

Сколівський палац Гредлів стане туристичним центром

Палац Гредлів, що у карпатському містечку Сколе на Львівщині, зроблять туристичним центром. Пам’ятку архітектури передали в оренду на 49 років національному природному парку «Сколівські Бескиди».

Власником будівлі є Сколівська районна рада. Раніше у палаці був спальний корпус школи-інтернату, але навчальний заклад давно перевели в інше приміщення, а палац стояв пусткою і руйнувався. Тепер райрада передала будівлю НПП, який розвиватиме туризм.

«У будівлі палацу планується створити візит-центр національного парку, музей, наукові лабораторії та офісні приміщення. Географічне розташування (міжнародна траса Київ-Чоп, наближеність до курортів Моршин, Трускавець, Східниця, туристичних гірськолижних баз Славське, Волосянка, Плай, Тисовець) сприятиме подорожуючим, туристам відвідувати цей унікальний історичний об’єкт», — повідомляє НПП «Сколівські Бескиди».

Сама будівля потребує реставрації. Як розповів ZAXID.NET директор парку Василь Приндак, палац вже давно незаселений і руйнується. Процес переговорів про передачу палацу тривав 2 роки.

«Люди переживали, щоб пам’ятка не потрапили в приватні руки. Треба було їх переконати, що ми державна установа, що в нас добрі наміри. Тепер насамперед треба терміново зупинити процес руйнування, провести реставрацію. А після цього облаштуємо там рекреаційно-туристичний центр із музеєм природи», — розповів Василь Приндак.

фото ZAXID.NET

За його словами, для залучення коштів на реставрацію залучатимуть грантові проекти, допомогу партнерів — Франкфуртського зоологічного товариства, Українського товариства охорони птахів, Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна», міжнародного проекту «Збереження карпатських пралісів». Цей процес тривалий, каже директор, але перші заходи для туристів організують вже наступного року. До слова, останні два роки на території палацу вже проводили міжнародні мисливські фестивалі.

Договір про оренду на 49 років за мінімальною платою 1 грн в рік між Сколівською районною радою та національним природним парком «Сколівські Бескиди» уклали 21 липня.

  Подробиці "холодної війни" Вікторії Бекхем зі своєю невісткою

Нагадаємо, необароковий палац баронів Гредлів XIX століття – пам’ятка архітектури місцевого значення у місті Сколе. Довкола нього є парк з рідкісними видами дерев: гінкго дволопатеве, тис ягідний, тюльпанове дерево та 5 видів столітніх дубів.

Залишити відповідь