Актуальні новини

Сьогодні 8 березня – Міжнародний жіночий день

Сучасне святкування Жіночого дня вже не має на меті утвердження рівності, а вважається днем весни, жіночої краси, ніжності, душевної мудрості та уваги до жінки, незалежно від її статусу та віку.

Весь світ восьмого березня відзначає день жінок. Чоловіки вітають жінок, подруг, колег, дарують квіти і листівки з 8 березня. Цікаво, коли з'явилося це свято? Щоб з'ясувати це, зануримося в історію, інформує .

Першими вітати і оточувати турботою жінок у цей день почали ще стародавні римляни. Проте, до створення міжнародного жіночого дня їх звичай ніякого відношення не мав. Історія ж 8 березня починається в 1857 році в Нью-Йорку. Навесні там пройшла демонстрація текстильниць, які вимагали змінити умови праці і зменшити робочий день. Демонстрація не мала успіху, однак посіяла у жінок бажання заявити про свої права. Не дивно, що вже в 1908 році демонстрація охопила весь Нью-Йорк. Такі демонстрації проводилися і в наступні роки. У 1910 році відбулася перша Міжнародна Конференція жінок-соціалісток, на якій Клара Цеткін запропонувала створити міжнародний день захисту прав жінок. Як знаменну дату, вона вибрала 8 березня.

Що стосується 8 березня, багато хто вважає, що Клара Цеткін спробувала приурочити дату нового свята до дати гучного свята свого народу – єврейського свята Пурім. Кожен рік він проводиться в інший день, і напевно, в 1910 році припав саме на 8 березня. В легенді про походження свята активну роль мала жінка. Цариця Естер була дружиною перського царя Ксеркса. Він бажав знищити всіх євреїв, які заполонили його царство. Естер теж була єврейкою, але приховувала це від чоловіка. В момент близькості вона змусила Ксеркса пообіцяти, що він знищить всіх ворогів її народу. Подиву короля не було меж, коли він дізнався, що погодився знищити всіх ворогів ненависних євреїв. Він дав цариці гербовий папір і свій перстень, щоб вона написала такий наказ, який захоче і скріпила його царською печаткою.

  Світлана Лобода показала своє дитяче фото разом зі знімками своїх доньок

За царським наказом, євреї два дні мали право бити своїх ворогів, в чому їм допомагали всі царські прислужники. Тоді євреї знищили всю еліту Персії, всіх, хто міг скласти конкуренцію. Доля Перської держави була вирішена. В честь такої події, євреї відзначають Пурім кожен рік.

Втім, можливо Клара Цеткін просто знала про римські традиції дня жінок і вирішила продовжити їх. Цього вже точно не дізнатися. Та й не так це важливо. Головне, що існує день, коли чоловіки просто не можуть не висловити вдячність своїм близьким жінкам. Зі святом, наші любі жінки!

***

Читайте також:

Красиві . Підготуйте теплі слова для найрідніших!

Оригінальні . Неважливо, яким буде ваш подарунок, але дуже важлива увага.

Щирі . В побажання з 8 березня необхідно вмістити всю свою ніжність і любов до жінок.

Короткі для прекрасних жінок. Привітання з 8 Березня у віршах особливо стануть в нагоді тим, хто хоче порадувати близьких жінок.

Підпишіться на новини «UkrMedia» в або .

Залишити відповідь