Актуальні новини

Суд у Криму засудив до 2,5 років умовно екс-оператора ATR

Центральний районний суд Сімферополя засудив до двох років умовного терміну колишнього оператора телеканалу ATR Ескендера Небієва, затриманого за “справою 26 лютого”. Про це повідомив перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял, передає УНН.
“Йому дали умовний термін два роки і він прямо із залу суду випущений на свободу”, – сказав Джелял.
За його словами, вихідні Ескендер Небієв провів в ізоляторі тимчасового тримання, оскільки 9 жовтня Центральний районний суд Сімферополя, який розглядає справу про масові заворушення, змінив для нього запобіжний захід і взв під варту до винесення вироку.
У неділю російський прокурор Криму Наталія Поклонська повідомила, що Небієву можуть пом’якшити вирок у відповідь на угоду зі слідством.
За цим обвинуваченням колишній оператор уже відсидів у СІЗО 2 місяці – з кінця квітня до кінця червня.
Глава ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедляєв зазначив тоді, що однією з підстав арешту оператора є те, що Е.Небієв не дає неправдивих свідчень проти Ахтема Чийгоза, який вже більше 8 місяців перебуває під вартою за звинуваченням в організації заворушень на мітингу 26 лютого.
Смедляєв також назвав затримання Е.Небієва “елементом торгівлі” у відповідь на блокаду Криму.
Арешти і суди по “справі 26 лютого” в Криму стосуються подій 2014 року, коли під кримським парламентом зібралися кілька тисяч прихильників кримськотатарського Меджлісу і “Русского единства”. Тоді в результаті зіткнень двоє людей загинули. Слідчий комітет Росії після анексії Криму порушив за цим фактом кримінальну справу.
У рамках її розслідування “за підозрою в організації і участі в масових заворушеннях” 29 січня поточного року був, в тому числі, заарештований заступник глави Меджлісу Ахтем Чийгоз. Термін арешту заступника голови Меджлісу, який неодноразово продовжували, закінчується 19 листопада.

  Які концерти відбудуться у Львові до дня народження Тараса Шевченка

Залишити відповідь