Актуальні новини

Пам’ятку на Поштовій планують внести до списку ЮНЕСКО, – Мінкульт

Визначено команду-переможця Всеукраїнського конкурсу на кращу концепцію історико-культурного, туристичного центру “Річкова брама тисячолітнього Києва” на Поштовій площі.
Як повідомляє прес-служба Міністерства культури, фінальна зустріч з підбиття підсумків конкурсу відбулася у Київському Будинку архітектора.

“Переможцями конкурсу визначено креативну команду молодих архітекторів – Людмила Баженова (архітектор), Вячеслав Гоцалюк (інженер-проектувальник) та Олександр Приходько (інженер-проектувальник)”, – ідеться в повідомленні.
Як зазначається, під час представлення переможців конкурсу міністр культури України Євген Нищук подякував активним киянам та профільним експертам і фахівцям, які долучилися до збереження та відродження історико-культурної спадщини – Поштової площі у місті Києві, яка є унікальним осередком України-Руси.
“Історія знахідки цього об’єкта надзвичайна – він міг залишитись непоміченим і знищений будівництвом, проте його помітили, і в 2014 році ми спільно з громадськістю та професійною спільнотою розпочали серйозну роботу… Довгі місяці ми активно працювали над внесенням пам’ятки до категорії місцевого значення, а нещодавно уряд ухвалив і її національний статус. Саме завдяки цій роботі пам’ятку було збережено і внесено до державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини, а зараз відбувся і цей конкурс”, – зазначив Нищук.
Він підкреслив, що подібні об’єкти мають особливу історичну та культурну цінність.
“Тому наша подальша робота, окрім власне концепції “Річкова брама тисячолітнього Києва” на Поштовій площі, має бути сконцентрована на розбудові пам’ятки та подальшому внесенні її до списку ЮНЕСКО, що дасть можливість розвивати і зберігати об’єкт на світовому рівні”, – сказав міністр.

  Померла львівська художниця Галина Зубченко

Залишити відповідь