Актуальні новини

Театр «Воскресіння» випустив прем’єру вистави «Америка»

Цими вихідними, 6 та 7 лютого, у львівському театрі «Воскресіння» можна побачити нову виставу «Америка» за п’єсою драматургині Білани Срблянович. Режисеркою та сценографкою вистави є Алла Федоришина.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1514007 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1514007{
margin: 0!important;
}
}

Події у драмі «Америка» відбуваються невдовзі після 11 вересня 2001 року. Терористична атака як така не присутня у виставі, вона існує лише у діалогах героїв та стає певним каталізатором подій, що відбуваються у достатньо вузькому та приватному світі. У виставі не руйнуються конкретні будівлі, просто в одному із хмарочосів Нью-Йорка руйнується доля однієї людини.

Головний герой Карл (Володимир Губанов) приховує від оточення початок свого фінансового краху. Протягом дії розпадаються зв’язки, руйнуються стосунки, змінюється система цінностей. Те, що події відбуваються на Різдво творить свого роду антиказку, антисвято, під час якого герой намагається отримати відповіді на численні запитання, що виникли у його житті.

Цікавим виглядає вибір літературного матеріалу. Адже Біляна Срблянович є однією із найпопулярніших молодих драматургів теперішньої Європи, вона є володарною кількох театральних та літературних нагород.

Цікаво, що повна назва п’єси «Америка, частина друга». Річ у тім, що на початку минулого століття Франц Кафка почав писати роман «Америка». Але не закінчив. Біляна Срблянович написала «Америку, частина друга», натякаючи на Кафку. Кафка, як відомо, в Америці не був, для нього це міфічна країна-монстр.

Срблянович побувала у США, проте для неї Нью-Йорк став умовним містом, адже зосередженість насамперед на внутрішньому світі героїв дозволяє подіям відбуватись будь-де.

Саме так і трактована ця історія у львівському театрі: декорації, що нагадують купе потяга, який зупинився десь поза конкретним простором.

  Активісти у Львові вимагали накласти санкції на бізнес Медведчука і Козака на місцевому рівні

Подій у виставі не так і багато, проте багато розмов. Тож акторам доводиться будувати історію на нюансах, відшукуючи вірогідність у точних інтонаціях.

У виставі грають Володимир Губанов, Тарас Юричко, Петро Микитюк, Юрій Пилипчук, Тетяна Ткаченко та інші.

Театр «Воскресіння» створив прем’єру в рамках святкування свого 30-річчя. Вистава була створена за підтримки УКФ.

Залишити відповідь