Актуальні новини

Топ-10 подій 18 вересня на Bookforum 28

У Львові триває 28-й Bookforum. ZAXID.NET щодня обираємо найцікавіші події форуму.

Топ-10 подій 18 вересня

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1526207 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1526207{
margin: 0!important;
}
}

«Листи з-за ґрат»: IV Письменницький марафон на підтримку українських заручників Кремля

10:00, Площа Ринок

Учасники: Юлія Мусаковська, Мар’яна Савка, Галина Вдовиченко, Вікторія Амеліна,Андрій Павлишин, Остап Сливинський, Галина Крук, Олександр Михед, Василь Махно, Олена Стяжкіна, Тетяна Терен, Володимир Бєглов.

Уже четвертий рік поспіль Український ПЕН, Центр громадянських свобод та Львів – місто літератури ЮНЕСКО організовують у рамках Book Forum письменницький правозахисний марафон на підтримку українських заручників Кремля. Як і в попередні роки, ця подія об’єднає авторів, що долучаються до правозахисних кампаній на підтримку українських полонених в ОРДЛО та наших політв’язнів у Росії і Криму. Під час марафону учасники читатимуть фрагменти листів бранців та їх рідних, сторінки зі щоденників та стенограми виступів у судах.

Розмова з Тома Сандо

13:30, онлайн

Народився в 1967 році в місті Ла-Шо-де-Фон у західній Швейцарії, неподалік від кордону з Францією. Письменник і доктор психології, присвячує себе писанню в різних формах. Свої романи, есе та монографії публікував у Швейцарії та у Франції у видавництвах Grasset, Le Seuil, PUF. Є автором різноманітних творів, у тому числі для сцени. Поряд зі своїми особистими проектами, є організатором культурних подій та веде письменницькі майстер-класи, зокрема у школах. Лауреат кількох літературних премій.

Зустріч з Вахтангом Кіпіані

14:00, ТРК «Victoria Gardens»

Презентація книг та відкрита розмова з Вахтангом Кіпіані.

Під час зустрічі з істориком та журналістом мова піде про цьогорічні книжкові новинки від «Історичної правди», а також про книгу «Справа Василя Стуса». Навесні цього року Київський апеляційний суд скасував заборону на поширення цієї книги, а судовий процес з Віктором Медведчуком став одним із найгучніших в історії книговидавництва України. Під час презентації охочі зможуть придбати книги «Країна жіночого роду» і «Справа Василя Стуса» з автографом автора Вахтанга Кіпіані. А усі виручені за книги кошти організатори передадуть ініціативі «Врятуємо Вікторію Разом», яка спрямована на збір 55 мільйонів на найдорожчі ліки від СМА для львів’янки Вікторії Полюги.

  Колишня кохана принца Гаррі запросила його на своє весілля

Зустріч з Ольгою Токарчук

15:30, онлайн

Польська письменниця, есеїстка, сценаристка, поетеса, психологиня, лауреатка літературної премії «Ніке», Міжнародної Букерівської премії та Нобелівської премії за 2018 рік.

Розмова з Оленою Стяжкіною

16:00, театр імені Леся Курбаса

Українська письменниця, публіцистка, докторка історичних наук, професорка історії, членкиня Українського PEN. Засновниця громадського руху «Деокупація. Повернення. Освіта». Авторка понад дев’яноста наукових публікацій, виданих як в Україні, так і за кордоном, та художніх книг «Кухонный вальс», «Ты посмотри на нее!», «Мовою Бога», «Розка».

Показ фільму «Жінки що грають в ігри»

16:00, РадіоГараж

«Жінки, що грають в ігри» – це фільм-гра, що повертає нас у дитинство і допомагає згадати, як все починалось. Його героїні – дівчата, які виросли та «дали жару».

Стрічка є колективним портретом семи визначних жінок української культури: письменниці Софії Андрухович, культурної журналістки Віри Балдинюк, диригентки Оксани Линів, художниці Аліни Клейтман, театральної режисерки Тамари Трунової, культурної менеджерки Юлії Федів та кінорежисерки Ірини Цілик.

Розмова з Юрком Іздриком та Григорієм Семенчуком

17:00, театр імені Леся Курбаса

Юрко Іздрик – поет, художник, музикант. Твори Іздрика перекладені польською, англійською, російською, німецькою, білоруською, литовською, італійською, чеською, хорватською, шведською мовами. Роман «Воццек» видано окремою книгою в Польщі та Канаді. Учасник і співзасновник (разом із Григорієм Семенчуком) літературно-музичного проекту «DrumТиатр».

Григорій Семенчук – поет, есеїст, організатор культурних подій та фестивалів, учасник музичного гурту «DrumТиатр». Програмний директор Львівського міжнародного літературного фестивалю в рамках Форуму видавців; шеф-редактор соціокультурного часопису «Просто Неба», співупорядник україно-австралійської поетичної антології «AUUA» (з Лесом Віксом і Юрієм Завадським).

Юрій Андрухович читає переклади Бруно Шульца

19:00, РадіоГараж

Юрій Андрухович – український поет, прозаїк, перекладач, есеїст, один із засновників постмодерністської течії в українській літературі, яку умовно називають «станіславським феноменом». Живе і працює в Івано-Франківську.

  У Львові вже вп’яте відбудеться фестиваль сучасної бандури

Кримський інжир: презентація третьої антології та поетичне дійство

19:30, театр імені Леся Курбаса

Це – антологія, до якої потрапили твори-учасники Третього літературно-перекладацького конкурсу «Кримський інжир / Qırım іnciri». Проза й поезія, дитяча література українською та кримсько­татарською мовами показують Крим у родинних історіях, в історіях видатних постатей минувшини, у буденних і неординарних ситуаціях, які творять яскраве полотно того, чим живуть кримчани, зокрема переселенці на материк.

Окрім усього, тексти в антології показують можливості мови: кримськотатарські – через стилізацію під різні часові пласти, під народну творчість, зокрема завдяки використанню діалектів; українські – через вкраплення кримськотатарських та караїмських слів і фраз.

Ніч поезії та музики non-stop

21:00, !FESTrepublic

Учасники: Zapaska гурт, BRAT гурт, Хамерман Знищує Віруси, проєкт «Пришестя», Пиріг і Батіг гурт, Аґда Баві Пейн, Йоланда Бом, Адам Горовіц, Рената Айхінгер

Традиційна «Ніч поезії та музики non-stop» – поєднання найкращої поезії іноземних та українських учасників фестивалю з прогресивною музикою відомих українських гуртів. На гостей чекає звукова інсталяція наживо.

Залишити відповідь