Актуальні новини

В обсерваторії на горі Піп Іван зіграють театральну виставу «Нація»

У будівлі колишньої астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван на висоті 2028 м зіграють відому виставу «Нація» Марії Матіос. Про це інформують на сайті обсерваторії «Білий Слон».

Ініціювали спецпроект Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника та Івано-Франківський драматичний театр імені Івана Франка. Дійство влаштують 24 серпня актори Івано-Франківського драмтеатру, а постановка буде транслюватись онлайн.

«24 серпня у День Незалежності трупа нашого театру на стінах старовинної обсерваторії реалізує цей унікальний проект. Ми прийшли до думки, що ми відкриваємо новий театральний майданчик саме на горі Піп Іван, який розпочне не тільки національний, але й міжнародний проект», – пояснив ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда.

В планах організаторів також створення на горі Піп Іван арт-центру європейського рівня. Проект присвячений 10-річчю вистави, яка вже стала відомою не лише в Україні, а й за її межами.

«Нація» – це драма-реквієм за однойменною книгою Марії Матіос. На сайті Івано-Франківського драмтеатру вказується, що вистава на основі реальних подій 40-х років XX сторіччя на скривавленій Гуцулії — своєрідний спіритичний сеанс. Молитва-реквієм у містичному коловороті сценічного простору крізь час роз’ятрить та відкриє навічно незагоєні рани давно минулого, подарує сповідь та прощення «своїм» та «чужим», «невинним» та «винним» мученикам історії.

  Ані Лорак презентувала новий свіжий трек

Залишити відповідь