Актуальні новини

Цьогорічний Zaxidfest скасували через заборону місцевої влади

Організатори найбільшого на заході України музичного фестивалю Zaxidfest перенесли його на наступний рік після заборони місцевої влади проводити масові події через пандемію коронавірусу. Про це йдеться у повідомленні на сторінці фестивалю у Facebook.

Спершу фестиваль було заплановано на 26-29 червня, але через пандемію Covid-19 його перенесли на 4-6 вересня. До останнього моменту Городоцький район, в якому планували проводити фестиваль був у «зеленій» карантинній зоні, що дозволяло проводити масові події за дотримання епідеміологічних норм. Але вже 25 серпня на засіданні Городоцької районної комісії ТЕБ і НС проведення фестивалю заборонили, аргументуючи це потраплянням Городоччини до «помаранчевої» зони.

За словами організаторів Zaxidfest, вони боролись до останнього за можливість провести подію, навіть плануючи провести на місці фестивалю «мітинг» на його підтримку, оскільки це не заборонено законодавством.

27 серпня організатори повідомили, що фестиваль вперше в його історії все ж перенесуть і звинуватили владу у подвійних стандартах, оскільки «все виглядає так, що адаптивний карантин адаптований під друзів тих, хто приймає рішення, а не під всіх».

Рішення влади вони назвали несправедливим, а застосування законів вибірковим. Організатори наголосили, що вони усвідомлюють небезпеку Covid-19 і готові були дотримуватись усіх епідеміологічних норм, але в той же час виступають за чіткі, прозорі і зрозумілі правила, однакові для всіх організаторів проведення івентів.

Фестиваль у повному форматі відбудеться 26-28 червня 2021 року, всі раніше куплені квитки будуть дійсні до наступного року, перелік артистів та деталі оголосять незабаром. В той же час організатори залишили можливість повернути вартість квитка після рішення уряду про закінчення карантинних обмежень та дії форс-мажорних обставин.

Zaxidfest – український щорічний музичний фестиваль, що відбувається з 2009 року на Львівщині. З 2011 року проходить біля села Родатичі Городоцького району.

Офіційний aftermovie фестивалю (відео Zaxidfest)

Фестиваль є одним із найбільших в Україні. У 2018 році тільки в перший день його відвідали 45 тис. гостей. Цьогоріч через закриті кордони на ньому мали виступати переважно українські гурти, зокрема, O.Torvald, ТНМК, Karna, Один в каное, Latexfauna, Vivienne Mort, Хамерман знищує віруси, Курган і Агрегат тощо.

  Оля Цибульська похвалилася фігурою на розкішному турецькому курорті

Залишити відповідь