Актуальні новини

У Києві представили проект про людей, які рятували євреїв у роки Голокосту

У Києві 11 вересня відкрилась навчальна виставка “По велінню серця. Аспекти спасіння на окупованих радянських територіях у роки Голокосту”, яка розповідає про тих, хто рятував євреїв в Україні, Литві та Білорусі

Про це повідомляє “Радіо Свобода”.
Виставка створена Національним меморіалом катастрофи і героїзму “Яд Вашем” (Ізраїль), переклад українською мовою здійснили фахівці Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр” (Україна).
Як повідомив координатор освітніх програм у міжнародній школі вивчення Голокосту (діє при “Яд Вашемі”) Фредерік Драчинський, мобільна виставка “За велінням серця…” розповідає історії людей, які рятували євреїв” у роки Голокосту під час нацистської окупації Білорусі, Литви та України. Розрахована виставка для використання на заняттях (уроках) у старших класах шкіл та у вищих навчальних закладах.
“Це люди, які отримали звання “Праведник народів світу”, мали різні національності та релігійні уподобання, це були вихідці з різних соціальних прошарків, з різним рівнем освіти – немає “стандартного праведника», люди мали різні мотивації, щоб рятувати євреїв. Наша виставка переповідає історії людяності і добра у складні, трагічні часи Голокосту”, – зазначив фахівець.
На його думку, переклад мобільної виставки українською робить її “доступною для використання в навчальному процесі” у школах і вишах: сьогодні Драчинський провів заняття (уроки) із залученням виставки у двох київських школах.
За даними “Яд Вашему”, звання “Праведник народів світу” удостоєні понад 2500 українців за порятунок євреїв у часи Другої світової війни.

  Анджеліна Джолі закликала жінок боротися за свої права і розповіла про операції доньок

Залишити відповідь