Актуальні новини

У Києві з’явився провулок імені британського журналіста Ґарета Джонса

У Києві з’явився провулок імені британського журналіста Ґарета Джонса. Такий проект 30 липня затвердила комісія з питань найменувань КМДА. Ініціаторами виступили творча команда фільму «Ціна правди» та Інститут журналістики.

Провулок розташований у Шевченківському районі Києва поруч з телевізійною вежею та Інститутом журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, між вулицями Дегтярівською та сім’ї Хохлових.

«Ми пишаємося тим, що наша країна, наша компанія причетні до створення фільму Аґнєшки Ґолланд. Ми пишаємось тим, що більш ніж 100 000 українських глядачів прийшли до кінотеатрів, щоб переглянути це важливе кіно. І воно стало частиною новітньої історії: про Ґарета було надруковано книжки, проведена масштабна виставка, присвячена його постаті», – вважає продюсер стрічки Єгор Олесов.

Нагадаємо, Ґарет Джонс став першим іноземним журналістом, що розповів міжнародній спільноті правду про події у 1932-1933 рр. в радянській Україні: Голодомор, жорстку цензуру, змову та масові репресії. Саме його викриття згодом стануть підґрунтям для роману «Колгосп тварин» Джорджа Орвелла.

Історичний трилер режисерки Аґнєшки Голланд «Ціна правди» (у міжнародному прокаті Mr. Jones) вперше був показаний у рамках основного конкурсу Берлінале. Українська прем’єра фільму відбулась 28 листопада 2019 року.

«Символічно, що ця новина з’явилась напередодні 115-ої річниці від дня народження і 75-ої – від дня смерті Ґарета Джонса. Ґарет Джонс назавжди буде в Україні. Провулок його імені неподалік від Інституту журналістики – це також символічно. Молоді журналісти йтимуть у професію і з його іменем», – вважає доцентка кафедри видавничої справи та редагування Інституту журналістики Мирослава Прихода.

Наразі в межах антикризового пакета від FILM.UA Group, глядачі, які не встигли переглянути фільм під час основного прокату, мають додаткову можливість побачити його на великих екранах.

  Переможцем «Євробачення-2021» стала Італія

Фільм «Ціна правди» є спільним виробництвом Польщі, України за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Великої Британії. Зйомки фільму проходили в Україні, Польщі та Шотландії.

Першою країною, де відбувся кінотеатральний реліз фільму, стала Польща. Після прокату в Україні фільм був показаний у кінотеатрах Болгарії, Португалії, Великобританії, Австралії, Нової Зеландії та Франції.

Цього літа фільм вийшов у Франції, де увійшов у топ кінопрокату та зібрав понад півтора мільйона доларів. У США відбувся діджитал-реліз проекту, Mr. Jones ось уже кілька тижнів входить в топ таких гігантів як Амазон і iTunes.

У головних ролях знялись Джеймс Нортон, Ванесса Кірбі, Пітер Сарсгаард, Джозеф Моул, Кеннет Кренем, Яків Ткаченко, Олег Драч, Володимир Федорук та інші.

Залишити відповідь