Актуальні новини

У Лондоні починаються слухання щодо екстрадиції Ассанжа в США

Суд Лондона в понеділок розпочинає слухання щодо екстрадиції засновника порталу Wikileaks Джуліана Ассанжа в США, де йому загрожує до 175 років позбавлення волі.
Наразі Ассанж відбуває ув’язнення в Британії за порушення умов звільнення під заставу.
Йдеться про події 2012 року. Ассанжа тоді обвинувачували в Швеції в сексуальних домаганнях, і Велика Британія мала вирішити питання про його екстрадицію. Ассанж, вийшов на свободу під заставу, не з’явився в суд і сховався в посольстві Еквадору в Лондоні, де перебував сім років. Пізніше влада Швеції закрила цю справу.
У квітні 2019 року в Вестмінстерському магістратському суді визнали засновника Wikileaks винним у неявці в суд в 2012 році.
Тоді влада Еквадору дозволила британській поліції зайти в посольство і заарештувати засновника Wikileaks. На початку травня 2019 року суд в Великій Британії відправив Джуліана Ассанжа на 50 тижнів до в’язниці.
У квітні минулого року мін’юст США повідомив, що звинувачує засновника WikiLeaks у змові з екс-інформатором Wikileaks Челсі Меннінгом з метою злому мереж урядових комп’ютерів.
Пізніше судова влада США оголосила про рішення висунути додаткові обвинувачення засновнику Wikileaks за ще 17 пунктами. Всі звинувачення, як зазначають американські ЗМІ, пов’язані з незаконним отриманням та оприлюдненням даних, що належать до питань оборони США.
Зокрема, в 2016 році в ході передвиборчої кампанії Ассанж опублікував документи, що стосуються Національного комітету Демократичної партії США і підривають авторитет тодішнього кандидата на пост американського президента Гілларі Клінтон.
У Демократичній партії переконані, що злом серверів її Національного комітету справив значний вплив на хід боротьби за пост президента в 2016 році. Американські спецслужби звинувачують в причетності до злому Росію.
Сам Ассанж заявляв, що Росія не була залучена до “хакерського злому” і не була інформатором Wikileaks.
До цього WikiLeaks вже публікувала матеріали, пов’язані з президентськими виборами в США. Дані стосувалися підтримки Гілларі Клінтон з боку національного комітету Демократичної партії на шкоду іншому кандидату-демократу Берні Сандерсу. Публікація мала широкий резонанс.
Ассанжу в США загрожує покарання за 18 пунктами обвинувачення.
За кожним із пунктів Ассанжу загрожує по 10 років в’язниці. А з урахуванням висунутих раніше звинувачень, Ассанжа, в гіршому для нього випадку, можуть засудити до 175 років тюремного ув’язнення.
Батько Ассанжа Джон Шиптон зі свого боку заявив, що екстрадиція його сина в США стане для Ассанжа “стратою”.
“Безперервне занепокоєння, яке Джуліан відчуває протягом 10 років, несе дуже шкідливий вплив”, – заявив Шиптон в ефірі телерадіокорпорації BBC.
“Я не можу робити припущень щодо його душевного стану, але я можу уявити, що він буде дуже стурбований, оскільки екстрадиція в США – це смертна кара”, – додав батько Ассанжа.
В кінці минулого року британські ЗМІ повідомляли, що більше 60 лікарів з різних країн світу висловили серйозну стурбованість станом здоров’я засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа.

  Образ Жанни Бадоєвої викликав бурю коментарів — стилісти впевнені, що кожній жінці треба повторити таке вбрання

Залишити відповідь