24 лютого — день Власія: історія, традиції та прикмети свята

Що вважається небезпечним знайти сьогодні?

Православні християни 24 лютого згадують священномученика Власія Севастійського. За народним календарем дата називається коров’яче свято або день Власія, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Власій?

Жив Власій в місті Севастії в III-IV століттях. Життя вів благочестиве і лагідне, був лікарем. Городяни звернулися до вищих властей з проханням про призначення Власія в сан єпископа.

При імператорі Діоклетіані почалися гоніння на християнство. У цей період Власій втішав віруючих і відвідував ув’язнених у в’язниці мучеників. Незабаром християнам довелося сховатися на горі від своїх переслідувачів.

Власій оселився в печері, де безперестанку молився. У його обителі стали збиратися дикі тварини. Власій зцілював від хвороб одним лише дотиком руки до голови. За такі чудеса і віру він був підданий тяжким тілесним катуванням. В 316 році прийняв смерть від усікновення голови мечем.

Які на цей день існують традиції і обряди?

Святий Власій захищає тварин.

Особливо шанують його господарі домашньої худоби, день тому й назвали в народі коров’ячим святом. Звідси пішла і більшість традицій на 24 лютого.

Селяни в цей день всі свої господарські турботи відкладали, і вранці приганяли до храму домашніх тварин. Священнослужитель після молебню окропляв їх свяченою водицею.

Зараз рекомендується всім, хто тримає у господарстві домашню худобу, самим побризкати тварин в день Власія святою водою, щоб захистити від хвороб і пристріту.

Після цього корівок годують хорошим кормом, щоб молоко у них було смачне, а самі вони здорові. Тоді і господарі будуть щасливі.

Остерігайтеся сьогодні чужого волосся на своєму одязі. Це погано!

Будьте уважні до своїх речей. Перегляньте їх, і якщо чуже волосся знайдете, це може передвіщати небезпеку. Давні слов’яни вірили, що волосся, яке впало з голови злих людей (чаклунів і відьом), обплутуючи яйце або потрапляючи у воду, може оживати і творити страшні справи.

Ще більш небезпечно, якщо ваше зістрижене волосся потраплять в руки чаклуна. Це найкращий матеріал, щоб наводити страшні псування і вроки, які можуть принести важкі хвороби, проблеми і навіть смерть.

Важливо! Коли підстрижете волосся, не викидайте його у сміттєвий бак, а краще всього закопайте і спаліть.

Щоб волосся з вашої голови випадково не потрапило в руки чорним чаклунам, дотримуйтеся обережності:

• Коли зберетеся на кладовище для відвідування могилок померлих родичів, волосся туго зберіть у хвіст або пучок, і пов’яжіть косинку або надіньте шапочку. Пам’ятайте, що на кладовищі не повинно залишатися ні єдиного вашого волосся.

• Свій гребінець ніколи нікому не давайте, особливо малознайомим людям.

Як потрібно позбавлятися від виявленого чужого волосся?

Люди давно зрозуміли всю небезпеку такого виду чаклунства і навчилися запобігати його. Найголовніше, не торкатися голими руками до виявленого чужого волосся.

1. Використовуйте серветку або надягніть рукавицю, візьміть знайдене волосся, перекладіть його в поліетиленовий пакет.

2. Віднесіть на безлюдне перехрестя, в центрі якого зробіть невелику ямку і складіть в неї пакет з рукавичкою (серветкою).

3. Покладіть зверху монетку будь-яку (головне, щоб вона була не нова, а ходила в обігу).

4. Присипте ямку землею і повертайтеся додому.

Забобони і прикмети про волосся

  • Якщо побачите чужі волосся на своїх речах в сновидіннях, виходить, у реальному житті ви нещодавно прийняли неправильне рішення, яке незабаром обернеться грошовими проблемами і неприємностями.
  • Поява на одязі чужих волосся в інші дні не вважається небезпечним, навіть навпаки, віщує добрі і важливі новини.

Погодні прикмети на 24 лютого

  • Весна ще нескоро прийде, якщо в день Власія висять довгі бурульки.
  • Весна очікується затяжна, якщо сьогодні відлига. Але сильних холодів більше не передбачається.
Традиції Прикмети Свято православне

Залишити відповідь