Актуальні новини

У Луцьку презентували проект, який розкаже про (не)відомих волинян

Організували його Олександр Котис – дослідник історії Луцька, редактор видання «Хроніки Любарта», автор проекту «Луцький модернізм» і Тетяна Яцечко-Блаженко – дослідниця історії Волині, викладачка факультету історії, політології та національної безпеки СНУ імені Лесі Українки, співавторка проекту про волинську генеалогію «Lodomeria». Кожного місяця в книгарні «Є» вони будуть розказувати  про непересічних особистостей, які або були родом із Волині, або мали волинське коріння, або тут проживали і зробили значний внесок у якусь із галузей. Розповідь про відомих режисерів, акторів, спортсменів, економістів, архітекторів, митців, військових буде підкріплена різними аудіо- та відеовізуальними «фішками». На основі інформації планують  розробити нові туристичні маршрути по Луцьку та Волині, можливо, гостям регіону буде цікаво також дізнатись біографію та місця народження волинян, які прославилися у світі.
Перша лекція – «(Не)відомі волиняни: від німого кіно до «Оскарів», уже відбулася. Які фільми знімалися на Волині? Куди лучани ходили в кіно? Які і де були кінотеатри? Хто з світових зірок кіно народився на Волині? І виявилося, що волинянами  за походженням є Наталія Ужвій: на легендарному Бродвеї в США понад три місяці стояли довгі черги за квитками на фільм «Райдуга» з її участю, Абрам Запрудер, якому світову славу приніс документальний аматорський фільм про вбивство президента США Джона Кеннеді, Михайло Вашинський, один із найвідоміших режисерів, монтажерів та сценаристів Європи. Вашинський в 1951 році помітив статистку Софію (Шиколоне) Лорен на зйомках фільму «Камо грядеш» в Римі, яка пізніше стала всесвітньовідомою актрисою. Вашинський відкрив світу кіно Одрі Хепберн і обрав її на головну роль у легендарних«Римських канікулах» Вільяма Вайлера.
У процесі пошуків Тетяна Яцечко-Блаженко знайшла інформацію, як у 1938 році вийшов художній фільм про Велику Глушу, село у Любешівському районі. Фільм був екранізацією повісті Марії Родзевич під назвою «Флоріан із Великої Глуші».  Загалом «кінематографічна»  історія Волині дуже цікава саме  несподіваними відкриттями.
Наталія  МАЛІМОН, «День», Луцьк

  Макс Барських відверто про закоханості і страждання у нерозділеному коханні

Залишити відповідь