Великий піст 2021: як дотримуватися і в чому себе обмежувати. Головне, щоб душевний порив був щирий, лише тоді піст дійсно очистить вашу духовну сутність.

З 15 березня 2021 року розпочнеться Великий піст. Він триватиме сім тижнів до Великодня, який цього року святкуватимемо 2 травня. Це час, коли не стільки потрібно обмежувати себе в їжі, скільки перебувати в духовному зосередженні, інформує Ukr.Media.

У перші два дні посту і в Страсну П’ятницю рекомендується утриматися від їжі, а решту часу дотримуватися помірності в їжі. У піст не можна вживати в їжу м’ясні та молочні продукти, продукти тваринного походження, рибу, солодощі, а також слід відмовитися від масових розваг і інтимних відносин.

Для людей похилого віку, хворих, маленьких дітей, вагітних і годуючих жінок, а також мандрівників, військових і ув’язнених піст може бути не таким суворим. Дітям зазвичай рекомендують утриматися від солодощів.

Зазвичай, обмеження залежать від способу життя, роботи, стану здоров’я. Благословення на особливості вживання їжі в піст християни беруть у священика.

Богослови підкреслюють, що у Великий піст не стільки потрібно обмежувати себе в їжі, скільки перебувати в духовному зосередженні. У цей період віруючі присвячують вільний час пізнанню Творця, роздумам про сенс життя, про душу, про добро і зло. Церква закликає зосередитися на своєму внутрішньому стані, боротися з проявами гніву, образами, осудом.

Зазвичай, дотримання такого духовного обряду, як піст, не нав’язаний процес, а усвідомлене рішення. Але для тих, кому все-таки складно перший час відмовитися від гріховних думок, можна спробувати кілька способів, які повинні посприяти цьому.

  • По-перше, потрібно переключитися: зайнятися тим, що вам подобається найбільше, крім інтиму, звичайно, і інших церковних заборон — наприклад, поїдання солодощів або розваги на дискотеці.
  • По-друге, можна зайнятися спортом. Це відверне від заборонених захоплень і ви придбаєте бонус — здорове тіло. А значить, і здоровий дух.
  • Ну і третій варіант — зануритися по вуха в роботу, тоді часу на будь-які розваги у вас точно не залишиться.
  Молитви Святої Трійці за допомогою якої кожен вірянин може змінити своє життя, отримати підтримку і благословення Всевишнього