Львівська національна галерея мистецтв імені Б. Г. Возницького розпочала новий виставковий рік проектом «Портретація» Бориса Фірцака у Палаці Лозинського.
@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1513774 { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1513774{ margin: 0!important; } }
//
Борис Фірцак працює в різних видах образотворчого мистецтва: у живописі, графіці, сценографії, архітектурному дизайну, а також як художник кіно і театру. Також Фірцак працює у різних жанрах. Виставка у Львові максимально розкриває найвагомішу складову його живопису – портрет.
Виставка-ретроспектива дає змогу саме у портреті прослідкувати трансформацію творчої манери художника протягом кількох десятиліть. В експозиції зібрано твори різних періодів: від студентських полотен до найновіших, створених під час «карантинного» 2020-го.
Серед них і взяті спеціально для виставки роботи з приватних та музейних колекцій зі всієї України, що робить цю експозицію справді ексклюзивною.
Манеру художника завжди легко пізнати у роботах будь-якого часу: це поєднання реалізму та декоративності, відкритий насичений колір, увага до деталей. Виставка об’єднує роботи різного часу, проте вона є цілісною та добре збалансованою.
Зібрання в експозиції робіт за жанровим принципом дозволяє повною мірою перейнятися темою портрету та водночас просто отримати задоволення від якісного живопису.
Художник народився на Закарпатті, навчався у Львові та Києві. З 2014 – учасник мистецького об’єднання київських художників «Синій жовтень». Проте Фірцак залишається у межах власних художніх досягнень, є пізнаваним, а водночас різним та цікавим.
У Музеї Пінзеля тривають діалоги видатного скульптора бароко з представниками сучасного мистецтва. Зараз у музеї представлені малюнки та кераміка львівського художника Ярослава Качмара на виставці «Таїнство».
Цього разу діалог вийшов делікатним. Водночас поєднання абстрактних творів кінця XX століття з класичною експресивною пластикою Пінзеля творять нову художню реальність, що відкриває можливості для нового погляду на твори як одного, так і іншого митця.
«Коли ти твориш довільні форми у пориві творчого екстазу, і вони нагадують динаміку руху львівського бароко – це таїнство», – вважає художник.
«Сам проект Ярослава Качмара є делікатною інтервенцією у простір постійної експозиції Музею Пінзеля, де його керамічна скульптура, абстрактний живопис та рукотворна графіка формують логіку пластичного прочитання барокових ритмів, семантики емоційного піднесення і сакруму християнської таємниці в давньому храмі», – додає куратор Богдан Місюга.
Обидві виставки триватимуть до 1 березня. Нагадаємо, що 3 лютого після ремонту відкриється оновлена постійна експозиція у Палаці Лозинського.
Фото: Катерини Сліпченко, Галереї мистецтв