Актуальні новини

У львівській галереї представили невідомі лінорити Богдана Сороки

Львівська галерея «Зелена канапа» презентувала виставку графіки відомого художника Богдана Сороки. В експозиції відвідувачі можуть побачити як уже добре відомі його роботи, так і лінорити, які ще досі жодного разу не виставлялися на широкий загал.
Своє своєрідне «визнання» Богдан Сорока здобув ще у 1969 році. Тоді він створив свої перші лінорити, які були видані ілюстраціями до творів Ігоря Калинця. Радянська влада завела на художника кримінальну справу і заборонила брати участь у будь-яких виставках на десятки років вперед.

«Та радянська влада не зломила Богдана Сороку. Працюючи в  Львівському художньому комбінаті живописцем-монументалістом він продовжував створювати графічні серії, що перемагали у міжнародних конкурсах графіки. Через це можемо спостерігати унікальне явище – українська діаспора за кордоном краще знайома з творчістю Богдана Сороки ніж місцеві жителі. Крім того, він значною мірою долучився до творення автентичного сучасного мистецтва України ХХ століття», – розповіла художниця та власниця «Зеленої канапи» Олеся Домарадзька.
На виставці представлені роботи з кількох серій кольорових та чорно-білих ліноритів. Особливої уваги заслуговує серія ліногравюр-ілюстрацій до збірки Ігоря Калинця «Відчинення вертепу», за яку художник потрапив в немилість від радянської влади. Також можна побачити і останню серію Богдана Сороки «Ангели і музика», яку він створив за два останні роки перед своєю раптовою смертю у 2015 році.
Оглянути роботи Богдана Сороки в «Зеленій канапі» можна до 20 жовтня.
Павло Паламарчук, ”День”, Львів, фото автора

  23 квітня – Терентій Маревний: історія, традиції та прикмети свята

Залишити відповідь