Актуальні новини

У Львові демонструють твори сучасного українського іконопису на тему народження Христа

Експозицію «Світло Різдва» розгорнуто у галерея Iconart (вул. Вірменська, 26), і це святковий показ, де представлені роботи художників галереї, котрих добре знають і люблять у Львові і не тільки у Львові, – Петра Гуменюка, Остапа Лозинського, Уляни Томкевич, Романа Зілінка, Уляни Нищук, Олі Кравченко, Івана Дашка, Олександра Антонюка, Олександра Бриндікова, Оксани Романів-Тріски, Наталі Русецької, Ярослави Ткачук.

Принагідно додам, що колись готувала для «Дня» інтерв’ю з істориком мистецтва, проректором Львівської національної академії мистецтв Романом Яцівим, присвячене, власне, сучасній, актуалізованій, іконі, і тоді мій найвищої кваліфікації візаві серед найкращих сучасних іконописців назвав саме тих авторів, котрі кожного року на Різдвяні свята тішать львів’ян і гостей міста виставками в арт-просторі Iconart. Також професор Яців зазначав, що класична ікона спонукає до авторських інтерпретацій, так само, як і релігійні смисли потребують сучасної інтерпретації – «тоді іконопис продовжує свій розвиток співвідносно з новими мистецькими ідеями сучасної епохи. І посилався на досвіди таких визначних мистців другої половини XX – початку XXI століть,  як, зокрема, Юрій Новосільський, Яків Гніздовський, Микола Бідняк, Омелян Мазурик та Петро Холодний-молодший (див. публікацію «Чи варто актуалізувати ікону?» в «Дні» №200 – 201 від 3 листопада 2016 року).

Галерея сучасного сакрального мистецтва Iconart розпочала свою діяльність у Львові 9 років тому, у лютому 2010-го. Першим показом стала виставка ікон Іванки Крип’якевич-Димид «Між Різдвом та Воскресінням. Ікона та навколо неї».
Відтоді Іconart  знайомить відвідувачів з найкращими зразками релігійного малярства авторства відомих львівських художників та представників інших українських шкіл сакрального мистецтва, вважаючи головною своєю метою зближення сучасного мистецтва та християнської духовності, переосмислення традицій у сьогоднішньому культурному контексті, а також створення можливості нового розвитку церковного мистецтва. Отже, саме сакральність є особливо важливою складовою в діяльності галереї, адже сьогодні мистецтво, пройшовши крізь довгі періоди абсолютної сакралізації, також – тотальної десакралізації, віднаходить цю категорію по-новому.

  Джоан Роулінг виклала у вільтний доступ книги про Гаррі Поттера українською

Надзвичайно важливо, що  Iconart став не тільки простором для презентації сучасного українського сакрального мистецтва, а й місцем зустрічі шанувальників цього мистецтва, середовищем, відкритим для дискусій та творчого пошуку.
Щодо відгуків відвідувачів з показу «Свято Різдва», то вони такі: «Це, мабуть, найкраща сучасна ікона, не можу втримати емоцій!», «Гарно!», «Казково!», «Прекрасні роботи!», «Beautiful!».

Скласти власні враження про виставку в Iconart, отримати свою порцію Різдвяного позитиву встигнуть всі охочі, бо часу доста – показ на вул. Вірменській, 26 триватиме до 27 січня.
Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото Андрія КУБ’ЯКА.

Залишити відповідь