Актуальні новини

У Львові помер шістдесятник Роман Хоркавий

«Вічна пам’ять п. Романові, незламній світлій людині, моєму Вчителеві, вірному товаришеві моїх батьків. Лауреатові премії імені Ірини Калинець (2016)», – зазначає у соцмережах завідувач кафедри Франкового університету, депутат Львівської обласної ради, донька шістдесятників Ірини та Ігоря Калинців – Звенислава Мамчур-Калинець.
«Помер Роман Хоркавий, видатний художник і поет, філософ, скромна добра людина, чесний християнин, близький друг Калинців, Гелів, Стефи Шабатури і багатьох інших патріотів борців. Велика втрата для Львова, України. Світла і вічна пам’ять. Такі люди не помирають, а переходять у вічність і йдуть просто до Отця небесного», – пише архітектор  і громадський активіст Юрко Волощак.
Роман Богданович Хоркавий (12 серпня 1940 – 19 липня 2021) – поет, драматург, прозаїк, перекладач, художник, мистецтвознавець, шістдесятник.
Народився в сім’ї вчителя української мови і літератури (згодом батько висвятився і служив священиком у селах Галичини) і бухгалтерки.
Після закінчення з відзнакою Франкового університету викладав німецьку та англійську мови у середніх та вищих навчальних закладах Львова.
1972 року Романа з політичних мотивів звільнили з посади викладача Львівської політехніки й не дозволили займатися ні педагогічною роботою, ні науковою. Перший арешт був 1967 року, другий – 1972-го, третій – 1986-го.

У 90-х працював літературним редактором релігійної газети «Вірую», журналу «Світ дитини», головним редактором релігійно-педагогічної газети «Діти Марії», науковим співробітником Львівського обласного науково-методичного Інституту освіти. Вів художню студію «Радісна палітра». Як художник-аматор мав кілька персональних виставок (живопис, графіка, пластика) у Львові та в Миколаєві, ілюстрував книжки і розписував церкви. Автор збірок поезій «Див кличе над деревами», «Спроба віддати тепло», «Букет-колаж», «Образки з Космача», «Небитка скрижаль», «І Ковчег, і Церква»; книжок прози «Щоденні молитви у гонінні», «Теревенили», «Тісно-вільно», «Сто українських любомудрів»; драматичних творів «Обриси», «Зав’язь», «Падіння»; книжок для дітей «Світанкові видива», «Аби діти дивувалися» (переклад з чеської), «Відповідь – на перехресті», «Звіринцем строкатим».
«Письменник-інтелектуал, християнський поет і перекладач, художник, автор десятків книг та наукових праць. Людина щедрих Божих талантів та надзвичайної скромности, часом незаслужено нами забута… Схилімо голови», – коментує відхід Романа Хоркавого Володимир Громик.
Прощання з покійним і чин похорону – у вівторок, 20 липня з 10.00 у храмі Пресвятої Богородиці – Володарки України (Львів, вул. Новознесенська, 34).
Вічная пам’ять.
Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів
Фото із соціальних мереж

  Музеї Баварії почали формувати колекції про COVID-19

Залишити відповідь