Актуальні новини

У Львові представили фотовиставку про життя ромів Дрогобича

Львівський муніципальний мистецький центр представив фотовиставку Єви Райської (Маріанни Максимової) «Ромський дім. Життя спільноти в Дрогобичі». У своїх документальних роботах фотографиня максимально передала емоції та обстановку жителів цієї спільноти.
«Дрогобич до початку XX століття було умовно поділено на три рівні частини: українську, польську та єврейську. Польський сатирик Мар’ян Гемар вивів формулу, що Дрогобич — «півтора міста»: себто напівпольське, напівєврейське, напівукраїнське. Проте у цьому триптиху культур відсутня ще одна важлива  частина – ромська. На локальній мапі ідентичності Дрогобича мені передовсім захотілось дослідити життя тих, хто через складні історичні, суспільні та політичні обставини залишається на маргінесі свого існування», – розповіла авторка виставки.

Поштовхом для створення даного фотопроєкту послужило редакційне завдання, за яким Маріанна Максимова мала зробити матеріал про ромську громаду Дрогобича. Вона щодня навідувалася до одного з жителів цієї громади – Артура. Так вона познайомилася з його родиною і навіть місцевим бароном. Під впливом цього спілкування авторка вирішила ширше і більше розповісти про життя ромів.
Своїми фотографіями Маріанна Максимова не намагається когось шокувати. Це тихе нагадування про сусідів, чиє життя протікає близько, але іноді непомітно. Тому її роботи є можливістю стати голосом тих, кого часто не чуть.
Оглянути фотопроєкт «Ромський дім. Життя спільноти в Дрогобичі» можна до 27 серпня.
Павло Паламарчук, Львів, “День”

  Оля Полякова розбила нагороду "Королева року" на очах у фанів

Залишити відповідь