Актуальні новини

У Львові прозвучать найвідоміші українські шлягери минулого століття

У суботу, 24 жовтня, у Львівській національній філармонії відбудеться концерт «Шедеври української естради in da Jazz», який нагадає слухачам про найвідоміші українські шлягери минулого століття.

На концерті звучатимуть пісні, без яких 20-30 років тому не обходився жоден концерт на найбільших сценах країни, пісні. Їх співатимуть Оксана Караїм, Юрій Григораш, Павло Пігура у супроводі джазменів, а саме контрабасиста Сергія Федорчука гітариста Віталія Сичака, ударника Леоніда Петкуна.

Напередодні концерту виконавці поділились своїми думками про пісні, які звучатимуть на сцені філармонії 24 жовтня.

«Твори Василя Зінкевича, Назарія Яремчука, Квітки Цісик, Миколи Мозгового, Василя Зінкевича є фундаментом української естради і зараз про них незаслужено забули. Я народився в музичній родині, тож з дитинства вдома звучали пісні у виконанні Зінкевича, Яремчука, Мозгового тощо. Хтось слухав “Руки Вєрх”, а я слухав саме таку музику. Іще з дитинства вона захопила мене своєю мелодикою та глибиною. Дуже шкода, що в якийсь момент це все почало замінюватися лише на пустий біт, беззмістовність, якою до сьогодні переповнений український шоубізнес. Тому для мене, як для автора цього проекту, є велика відповідальність відновити красу справжньої української пісні. Може, трохи по-своєму, під іншим соусом, але нагати всім, хто прийде, про той великий та глибокий світ справжньої української пісні», – вважає автор проекту, співак Юрій Григораш.

«Українська музична культурна спадщина – це джерело неймовірних мистецьких скарбів. Моя місія, як виконавця, не тільки нагадати слухачу про їх існування, але і вдихнути в них нове життя», – зазначив співак Павло Пігура.

«Не хочеться, щоб прекрасну музику минулого століття забували. Бо в тих піснях стільки музики, глибини та любові, що хочеться бути причетними до них. Це великий пласт нашої культури, як і народні пісні, і це наша історія. У цьому концерті я виконую пісні Мирослава Скорика, Ігора Поклада та Богдана Веселовського. Будуть і ліричні “Жоржини”, і грайливі “Прийде ще час” та “Зелен клен”», – додає співачка Оксана Караїм.

  17 жовтня — Єрофєєв день: історія, народні повір'я та прикмети свята

Залишити відповідь