Актуальні новини

У Львові сьогодні музи не мовчатимуть про дороги війни

«День» повідомляв про те, що Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика поновила концертну діяльність – серією камерних концертів в онлайн-форматі «Україна–2022. Музи не мовчать» на підтримку українських музикантів під час російської воєнної агресії.
«Онлайн-концерти – це платформа для єднання українського музичного середовища, оскільки багато виконавців та виконавиць концертних програм в рамках серії стали вимушеними переселенцями і знайшли прихисток у Львові, – говорять організатори  подій. – Ми надаємо безплатну можливість для всього світу переглядати концерти на офіційному YouTube-каналі Львівської філармонії. Водночас пропонуємо нашим слухачам з-за кордону надавати благодійну фінансову допомогу українським музикантам, які залишилися в Україні».
Вже відбулося кілька таких концертів. Зокрема, 27 березня за підтримки Argyros Performing Arts Center у Кетчумі (штат Айдахо, США)  – «Українська музика для Сонячної долини», який складався з творів Миколи Лисенка, Василя Барвінського, Станіслава Людкевича, Бориса Лятошинського, Євгена Станковича та Валентина Сильвестрова і транслювався також у театрі Argyros Performing Arts Center.Виконавці – Софія Соловій (сопрано), Дмитро Пашинський (кларнет, Віктор Рекало (віолончель), Оксана Рапіта, Йожеф Ермінь та Мирослав Драган (фортепіано).

Концерт «Українська музика для Сонячної долини» можна переглянути тут.
Сьогодні, 1 квітня, о 18.00 Львівська філармонія представить концерт «Дорогами України: Львів – Житомир – Харків».
«З перших днів війни українці демонструють неабияку відвагу та згуртованість у боротьбі із ворогом, а кожен на своєму місці старається докладати максимум зусиль, щоби пришвидшити перемогу! Неймовірні історії щодня долинають до нас з різних куточків нашої України та світу. Вони надихають, розчулюють, викликають шквал емоцій і почуттів, демонструють нашу незламність! І скільки б кілометрів не роз’єднувало нас, українці – єдині!», – анонсують подію організатори.
У виконанні Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії під диригуванням Сергія Хоровця прозвучать твори львівського композитора Анатолія Кос-Анатольського, митця з Житомирщини – Анатолія Білошицького та харків’янина Гната Хоткевича. Це композитори, які, живучи за різних окупаційних режимів, зуміли зберегти та передати у своїй музиці те, що не вмирає – любов до України!
Банківські реквізити для благодійної допомоги проєкту можна дізнатися тут.
Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів

  "Худнемо з Лесею" — Леся Нікітюк розповіла про своє харчування

Залишити відповідь