Актуальні новини

У Львові відкрилась документально-художня виставка «Харків ‒ фортеця»

У палаці імені Гната Хоткевича триває документально-художня виставка «Харків ‒ фортеця», присвячена містy-герою Харків. Герой експозиції – місто як єдиний функціонуючий організм. Слово «фортеця» використовується авторами виставки в прямому та філософському розумінні слова. Харків’янам завжди був притаманний загальнонаціональний та місцевий патріотизм. Нерозривний зв’язок з містом відчувають як корінні жителі, так і ті, хто приїхав до Харкова та залишився в ньому.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1607135 {
min-height: 180px !important;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1607135{
margin: 0!important;
}

.mobile-branding-wrapper {
min-height: 200px
}
}

Експозиція – це поєднання інформаційних матеріалів та художніх творів про історичний та сучасний Харків, структурованих за розділами:

  • Історичне місто-фортеця Харків,
  • Харків ‒ фортеця освіти,
  • Харків ‒ фортеця науки,
  • Харків ‒ фортеця культури та мистецтва,
  • Харків ‒ фортеця українського відродження,
  • Харків ‒ центр розвитку підприємництва,
  • Харків у Першій та Другій світових війнах,
  • Місто-фортеця Харків у російсько-українській війні.

Художня частина виставки у кожному регіоні, де вона представляється, є змінною. У Львові це будуть художні плакати львівського митця Михайла Скопа, що присвячені героїчному спротиву народу України агресії з боку терористичної країни – російської федерації, та цифрові ілюстрації київського художника Антона Лазутіна, що присвячені стародавньому Харкову.

Документально-художня виставка «Харків ‒ фортеця» доводить, що попри всі намагання з боку путінської росії представити Харків як російське місто, воно було, є й завжди буде українським як в історичному просторі, так і під час суворих випробувань сьогодення.

Виставку вже переглянули харківʼяни та кияни. У Києві вона з успіхом пройшла у Національному історико-архітектурному музеї «Київська фортеця» та Верховній Раді України.

Виставка триватиме до 25 квітня 2025 року.

  3 січня — день Прокопія: історія, традиції та прикмети свята

Залишити відповідь