Актуальні новини

У Львові відкрили перший міський мистецький центр

У понеділок, 19 жовтня, на вулиці Стефаника, 11 у Львові відкрили сучасний муніципальний мультифункціональний простір з галереєю на 100 м2 виставкової площі, лекторієм, медіатекою та кав’ярнею.

Тут на львів’ян чекають виставки, лекції і майстер-класи, кінопокази, концерти, перформанси і культурні акції. Муніципальний мистецький центр об’єднає довкола себе художників, культурологів і культурних менеджерів, дизайнерів і музикантів, режисерів та інших представників культурного середовища.

«Це перший муніципальний мистецький центр виступає майданчиком в першу чергу сучасного мистецтва для дискусій, для освітніх, просвітних програм і, як записано в нашій місії-візії центру, сюди приходити, якщо ти не розбираєшся в мистецтві не те, що не соромно, а потрібно», – розповіла керівниця міського департаменту розвитку Наталія Бунда.

Робота над центром тривала від листопада 2019 року. Очолила його ініціаторка створення та культурна менеджерка Ляна Мицько. Кураторами та експозиціонерами стали художники Олег Сусленко та Павло Ковач. Сьогодні о 19:00 Олег Сусленко проведе віртуальну екскурсію на Youtube-каналі і Facebook-сторінці.

фото прес-служби ЛМР

Спеціально до відкриття у мистецькому у мистецькому центрі залишили чисті білі стіни і музейних доглядачок, назвавши це «В очікуванні експозиції».

«Перша виставка «Чому у Львові будуть художниці» відбудеться в середині листопада, це буде виставка 14 жінок-художниць, які займаються якраз сучасним мистецтвом. Головна концепція виставок, які ми запланували на рік, – це мистецтво, якого не було у Львові це ті події, люди, теми, які чомусь не порушували раніше або на них звертали дуже мало уваги, і ми будемо піднімати ці прошарки», – поділилась керівниця муніципального мистецького центру Ляна Мицько.

Галерейний простір спроектовано за концепцією white cube – коли мистецтво експонується на тлі білих стін і стелі. Архітектурний проекту розробляла Христина Бадзян, співзасновниця архітектурного бюро Replus. За основу взяла універсальний дизайн. Тут створили також безбар’єрний, інклюзивний простір, аби центр був доступний для всіх мешканців міста.

  Які кінострічки обожнюють переглядати українські знаменитості під час новорічних свят

«Таких центрів у Львові має бути багато і цей буде як приклад. Я думаю, що наші художники, молоді митці будуть мати можливість сюди приходити, думати, творити, представляти свої твори тому це задача міста. Дай Бог, щоб ми отак в кожному році по дві-три нові галереї відкривали», – прокоментував міський голова Львова Андрій Садовий.

Центр працюватиме щодня без вихідних з 10:00 до 21:00.

Залишити відповідь