Актуальні новини

У Львові відкрили сучасну медіатеку на вул. Миколайчука

30 вересня у Львові розпочала роботу оновлена SPILNO бібліотека. Вона розташована на першому поверсі багатоповерхівки на вул. Миколайчука, 1 із зображенням Тараса Шевченка.

У бібліотеці-філії №37 облаштували інклюзивний вхід з пандусом, нові стильні меблі, сучасне технічне оснащення, тут багато світла і зелені. Нова медіатека має зручне зонування: є дитяча кімната, мінігалерея, співробітня, лекторій та читальний зал, а також зона для кавування та приємних розмов.

«Це є така сусідська медіатека, де люди з Шевченківського району зможуть зустрітися, провести спільно час, обговорити книги, також послухати публічні лекції. Зараз цей простір став такий більш спеціалізований і медіатизований», – розповідає бібліотекарка Анастасія Засєдко.

У співробітні поширюватимуть хаби цифрової освіти. Тож мешканці зможуть заходити на сайт Дія.Цифрова освіта та переглядати різноманітні освітні серіали і підвищувати навички цифрові безпеки. У спільнолекторії влаштовуватимуть публічні лекції та виставки. Зараз у залі експонуються роботи львівської художниці-мисткині Оксани Раткевич.

фото Львівської міськради

Львівські бібліотеки вже давно перетворились із книгозбірень у громадські центри, тому в оновлені бібліотеки приходять всі вікові групи мешканців, зазначає Андрій Москаленко.

«Цього року у нас є план щодо трьох об’єктів. На Рясному (між Кам’янкою і Рясним) це ціла будівля. Другий об’єкт на Сихові Open Lab – це частина лабораторій теж на базі медіатеки. Третій – це є «Арлекіно» на Городоцькій, там дуже гарна велика будівля. Ми не знаємо, чи ще встигнемо цього року четвертий об’єкт, але плануємо на вул. Стрийській поетапно відкривати – це теж одна з найбільших медіатек Львова», – каже заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

«Ми одне чи, можливо, єдине місто, яке зберегло всі приміщення бібліотек, УДЮМКів, спортивних залів. Тепер наше завдання дати їм нове життя. От ми на кінець цього року вже будемо мати орієнтовно 20 медіатек, які отримали нове життя, лишилося ще 20. Загалом 40, тому є робота на наступні роки», – розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

  18 листопада — день Іони: історія, традиції та прикмети свята

Залишити відповідь