Актуальні новини

У Львові відкрили виставку картин особливих дітей

У четвер, 19 листопада, у Муніципальному мистецькому центрі, що на вул. Стефаника, представили виставку картин, які створені дітьми «Сонячної майстерні». Серед експонатів є багато робіт Андріани Чухній, а також Юлі Куриляк та Максима Барановського. Усі юні художники – особливі діти, які навчаються малюванню у «Сонячній майстерні». Також за ескізами дитячих робіт у львівському інклюзивному Lady Di Atelier шиють ексклюзивні хустки.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1510812 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1510812{
margin: 0!important;
}
}

Андріані Чухній 15 років. Вона – з тих, кого називають «сонячними дітьми». Та, незважаючи на синдром Дауна, впевнено знаходить своє місце під сонцем. Адже понад усе любить малювати.

Мама дівчинки Тетяна Чухній розповідає: «Андріанка в дитинстві дуже багато малювала. Але це були просто мазки, тому я завжди думала, що з того нічого не буде. Згодом ми прийшли в інклюзивне Lady Di Atelier. Там із дітьми займаються художники. І перша картина її була просто шедевром! І ми зрозуміли, що це її талант і його потрібно розвивати в цьому напрямку».

Художниця та співвласниця «Сонячної майстерні» Ольга Ставникович розповідає, що з такими дітьми інколи емоційно складно працювати. Але результат завжди приносить задоволення.

«Вони є просто твоїм відзеркаленням, дуже тебе розуміють і дуже відчувають. Ти маєш завжди бути в тонусі, тому що від них не приховаєш нічого. Коли в тебе поганий настрій, такі діти це точно відчувають. І навпаки – коли ти наповнена і маєш чим поділитися, вони теж це відчувають і відтворюють на полотні», – говорить Ольга Ставникович про своїх вихованців.

Психолог «Сонячної майстерні» Ольга Германович додає, що арт-терапія завжди йде на користь особливим дітям: «Це допомагає відкрити їхній внутрішній світ, висловити свої емоції, гіперактивним дітям допомагає «стишитися», а також сприяє розвитку мовлення. Заняття проходять під супроводом терапевтичної музики, що також має гарний вплив».

  Львівських акторів та акторок запрошують на кастинг першого аудіофільму про Біблію

Згодом картини друкують на хустках в інклюзивному Lady Di Atelier. А виручені з продажу гроші діти отримують як гонорар за свою роботу.

Менеджерка з продажів Lady Di Atelier Ірина Царук розповідає: «У нас є такі дуже гарні хустини під хештегом #намалюю_тобі_любов. Це роботи дітей із синдромом Дауна чи аутизмом. Спочатку вони малюють картини, потім ми їх фотографуємо, дизайнер вносить правки. І вже після цього ми друкуємо і шиємо хустки».

Місто також співпрацює з Lady Di Atelier і замовляє ексклюзивні хустини на подарунки високопочесним гостям, які відвідують Львів.

Виставка у муніципальному мистецькому центрі триватиме до 22 листопада.

Залишити відповідь