Актуальні новини

У Львові відкрили виставку картин особливих дітей

У четвер, 19 листопада, у Муніципальному мистецькому центрі, що на вул. Стефаника, представили виставку картин, які створені дітьми «Сонячної майстерні». Серед експонатів є багато робіт Андріани Чухній, а також Юлі Куриляк та Максима Барановського. Усі юні художники – особливі діти, які навчаються малюванню у «Сонячній майстерні». Також за ескізами дитячих робіт у львівському інклюзивному Lady Di Atelier шиють ексклюзивні хустки.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1510812 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1510812{
margin: 0!important;
}
}

Андріані Чухній 15 років. Вона – з тих, кого називають «сонячними дітьми». Та, незважаючи на синдром Дауна, впевнено знаходить своє місце під сонцем. Адже понад усе любить малювати.

Мама дівчинки Тетяна Чухній розповідає: «Андріанка в дитинстві дуже багато малювала. Але це були просто мазки, тому я завжди думала, що з того нічого не буде. Згодом ми прийшли в інклюзивне Lady Di Atelier. Там із дітьми займаються художники. І перша картина її була просто шедевром! І ми зрозуміли, що це її талант і його потрібно розвивати в цьому напрямку».

Художниця та співвласниця «Сонячної майстерні» Ольга Ставникович розповідає, що з такими дітьми інколи емоційно складно працювати. Але результат завжди приносить задоволення.

«Вони є просто твоїм відзеркаленням, дуже тебе розуміють і дуже відчувають. Ти маєш завжди бути в тонусі, тому що від них не приховаєш нічого. Коли в тебе поганий настрій, такі діти це точно відчувають. І навпаки – коли ти наповнена і маєш чим поділитися, вони теж це відчувають і відтворюють на полотні», – говорить Ольга Ставникович про своїх вихованців.

Психолог «Сонячної майстерні» Ольга Германович додає, що арт-терапія завжди йде на користь особливим дітям: «Це допомагає відкрити їхній внутрішній світ, висловити свої емоції, гіперактивним дітям допомагає «стишитися», а також сприяє розвитку мовлення. Заняття проходять під супроводом терапевтичної музики, що також має гарний вплив».

  26 серпня — Тихон Страсний: історія та традиції свята

Згодом картини друкують на хустках в інклюзивному Lady Di Atelier. А виручені з продажу гроші діти отримують як гонорар за свою роботу.

Менеджерка з продажів Lady Di Atelier Ірина Царук розповідає: «У нас є такі дуже гарні хустини під хештегом #намалюю_тобі_любов. Це роботи дітей із синдромом Дауна чи аутизмом. Спочатку вони малюють картини, потім ми їх фотографуємо, дизайнер вносить правки. І вже після цього ми друкуємо і шиємо хустки».

Місто також співпрацює з Lady Di Atelier і замовляє ексклюзивні хустини на подарунки високопочесним гостям, які відвідують Львів.

Виставка у муніципальному мистецькому центрі триватиме до 22 листопада.

Залишити відповідь