Актуальні новини

У Львові вже вп’яте відбудеться фестиваль сучасної бандури

Події Lviv Bandur Fest розгортатимуться  5 днів, 15 – 19 вересня, на трьох майданчиках, і це – Ennio Event Square, що на вул. Джерельній, Сенсотека та Театр Ляльок.
«Торік ми, як і багато фестивалів в Україні та в цілому світі, мали вимушену перерву. А от тепер з радістю повертаємося до концертного формату і привеземо до Львова найяскравіші гурти, які створюють нову бандурну сучасну музику», – говорить засновник і арт-директор фестивалю Анастасія Войтюк. 
І додає: «Такої бандури ви ще не чули!».
15 вересня в Сенсотеці відбудеться концерт «Три кроки в ніч». Гурт відомий своїм витонченим акустичним звучанням, що поєднує класичні та етнічні мелодії та містичну лірику.
16 вересня у Театрі ляльок пройде збірний концерт українських бандур-гуртів, що подавали свої заявки на участь у фестивалі. Цей концерт, покликаний показати всю різноманітність та сучасність звучання інструменту.
Яскравою подією фестивалю стане вечір 17 вересня у Ennio Event Square, де зберуться найяскравіші зірки української бандури. Роман Гриньків – легенда сучасної бандури, блискучий джазовий віртуоз, разом зі своїм тріо познайомить публіку з  унікальним саундом удосконаленої «гриньківської» бандури – глибоким та дзвінким, Troye Zillia на чолі з фронтлідеркою Анастасією Войтюк захопить драйвом фолк-фьюжену та джазу, давніх ритмів і сучасного саунду, B&B Project покаже, що у виконанні бандури знамениті рок-хіти звучать тільки краще, а українська королева соулу Krutь зачарує емоційним і чуттєвим вокалом та ніжними аранжировками бандури.
Продовжить Lviv Bandur Fest 18 вересня концерт гурту новаторів KoloYolo у LV cafe. Фанати стверджують, що ця музика здатна підняти у космос. Це буде етно-джаз, ф’южн та world music. А ще – багато імпровізації!
19 вересня бандурист, диригент та композитор, відомий своїми роботами у кіно та співпрацею з гуртом «Океан Ельзи» Володимир Войт разом із композиторкою з Великої Британії Соломією Мороз представить новий експериментальний проєкт «Синтез Аеро Струни (САС)», де Соломія гратиме на флейті і синтезуватиме електронні саунди, а Володимир гратиме на двох бандурах з різним строєм.
В день закриття Lviv Bandur Fest, 19 вересня, відбудеться концерт старовинної музики на старосвітських інструментах.
Також серед подій фестивалю – майстер-класіи для музикантів, в тому числі – від Анастасії Войтюк, Марини Круть, Івана Ткаленка  та гурту KoloYolo.
Більше про Lviv Bandur Fest можна дізнатися тут.
Тетяна КОЗИРЄВА, Львів, “День”

  18 лютого — день Трояна Зимового: історія, традиції та прикмети свята

Залишити відповідь