Актуальні новини

У Львові вже вп’яте відбудеться фестиваль сучасної бандури

Події Lviv Bandur Fest розгортатимуться  5 днів, 15 – 19 вересня, на трьох майданчиках, і це – Ennio Event Square, що на вул. Джерельній, Сенсотека та Театр Ляльок.
«Торік ми, як і багато фестивалів в Україні та в цілому світі, мали вимушену перерву. А от тепер з радістю повертаємося до концертного формату і привеземо до Львова найяскравіші гурти, які створюють нову бандурну сучасну музику», – говорить засновник і арт-директор фестивалю Анастасія Войтюк. 
І додає: «Такої бандури ви ще не чули!».
15 вересня в Сенсотеці відбудеться концерт «Три кроки в ніч». Гурт відомий своїм витонченим акустичним звучанням, що поєднує класичні та етнічні мелодії та містичну лірику.
16 вересня у Театрі ляльок пройде збірний концерт українських бандур-гуртів, що подавали свої заявки на участь у фестивалі. Цей концерт, покликаний показати всю різноманітність та сучасність звучання інструменту.
Яскравою подією фестивалю стане вечір 17 вересня у Ennio Event Square, де зберуться найяскравіші зірки української бандури. Роман Гриньків – легенда сучасної бандури, блискучий джазовий віртуоз, разом зі своїм тріо познайомить публіку з  унікальним саундом удосконаленої «гриньківської» бандури – глибоким та дзвінким, Troye Zillia на чолі з фронтлідеркою Анастасією Войтюк захопить драйвом фолк-фьюжену та джазу, давніх ритмів і сучасного саунду, B&B Project покаже, що у виконанні бандури знамениті рок-хіти звучать тільки краще, а українська королева соулу Krutь зачарує емоційним і чуттєвим вокалом та ніжними аранжировками бандури.
Продовжить Lviv Bandur Fest 18 вересня концерт гурту новаторів KoloYolo у LV cafe. Фанати стверджують, що ця музика здатна підняти у космос. Це буде етно-джаз, ф’южн та world music. А ще – багато імпровізації!
19 вересня бандурист, диригент та композитор, відомий своїми роботами у кіно та співпрацею з гуртом «Океан Ельзи» Володимир Войт разом із композиторкою з Великої Британії Соломією Мороз представить новий експериментальний проєкт «Синтез Аеро Струни (САС)», де Соломія гратиме на флейті і синтезуватиме електронні саунди, а Володимир гратиме на двох бандурах з різним строєм.
В день закриття Lviv Bandur Fest, 19 вересня, відбудеться концерт старовинної музики на старосвітських інструментах.
Також серед подій фестивалю – майстер-класіи для музикантів, в тому числі – від Анастасії Войтюк, Марини Круть, Івана Ткаленка  та гурту KoloYolo.
Більше про Lviv Bandur Fest можна дізнатися тут.
Тетяна КОЗИРЄВА, Львів, “День”

  Ілон Маск розповів про розставання зі співачкою Граймс

Залишити відповідь