Актуальні новини

У Нідерландах на 3D-принтері надрукували горгулью для Нотр-Дама

Нідерландська компанія Concr3de, яка займається 3D-друком, запропонувала відновити частини собору Нотр-Дам на принтері і вже надрукувала першу горгулью
Про це повідомляє espreso.tv.
Для друку Стрікс – крилатого демона, що сидить на даху готичного собору в Парижі, – використовували суміш вапняку і золи, аналогічну знайденій після пожежі. Таким чином компанія пропонує прискорити реконструкцію.
“Хіба копія – це не звичайна підробка? Така копія, як ніби пожежі ніколи не було, стала б історичною  фальсифікацією”, – вважає архітектор Ерік Геберс.
Вапняк для будівництва собору добували з рудників – тепер на їх місці стоїть Париж, і використовувати таку саму породу неможливо. Саме вона надає теплий кремово-сірий колір паризьким будівлям.
3D-друк дозволив би використовувати оригінальний матеріал при реконструкції. Для цього підійде навіть пошкоджений полум’ям вапняк.
Геберс впевнений, що надрукувати загублені елементи дешевше, ніж вирізати нові з каменю. У Concr3de ​​вважають, що знайти кваліфікованих майстрів буде ще важче, ніж матеріал. За оцінками компанії, буде потрібно десять років, щоб навчити команду зі скульпторів, різьбярів, покрівельників та інших фахівців.

  Том Круз в Україні: подробиці зйомок нового фільму голлівудського актора і режисера

Залишити відповідь