Актуальні новини

У Нідерландах на 3D-принтері надрукували горгулью для Нотр-Дама

Нідерландська компанія Concr3de, яка займається 3D-друком, запропонувала відновити частини собору Нотр-Дам на принтері і вже надрукувала першу горгулью
Про це повідомляє espreso.tv.
Для друку Стрікс – крилатого демона, що сидить на даху готичного собору в Парижі, – використовували суміш вапняку і золи, аналогічну знайденій після пожежі. Таким чином компанія пропонує прискорити реконструкцію.
“Хіба копія – це не звичайна підробка? Така копія, як ніби пожежі ніколи не було, стала б історичною  фальсифікацією”, – вважає архітектор Ерік Геберс.
Вапняк для будівництва собору добували з рудників – тепер на їх місці стоїть Париж, і використовувати таку саму породу неможливо. Саме вона надає теплий кремово-сірий колір паризьким будівлям.
3D-друк дозволив би використовувати оригінальний матеріал при реконструкції. Для цього підійде навіть пошкоджений полум’ям вапняк.
Геберс впевнений, що надрукувати загублені елементи дешевше, ніж вирізати нові з каменю. У Concr3de ​​вважають, що знайти кваліфікованих майстрів буде ще важче, ніж матеріал. За оцінками компанії, буде потрібно десять років, щоб навчити команду зі скульпторів, різьбярів, покрівельників та інших фахівців.

  Лілія Ребрик показала, як привітала дочок з Днем святого Миколая

Залишити відповідь