Актуальні новини

У Тунісі продовжується страйк журналістів проти цензури з боку влади

У середу в Тунісі розпочався страйк журналістів проти цензури з боку влади. Як повідомляє Reuters, у четвер уряд заявив, що збирається створити відеоканал в інтернеті, оскільки через протест влада «ізольована у місцевих ЗМІ».

У страйку беруть участь журналісти з телеканалів, радіостанцій, преси та електронних видань – як приватних, так і державних. У середу та четвер не виходили номери газет, а радіо та телеканали скоротили новинні випуски лише до заголовків.

 Організатором страйку стала Національна спілка туніських журналістів, що налічує 1200 членів. «Перший загальний страйк туніських медіа має на меті захистити свободу слова», – йдеться у заяві спілки.  

 До революції у січні 2011 диктаторський режим жорстко контролював пресу в Тунісі. Після зміни режиму преса начебто отримала безпрецедентну свободу. Однак, журналістська спілка заявляє, що новий уряд намагається контролювати ЗМІ, призначаючи своїх ставлеників на керівні посади державного телебачення.

 Раніше цього тижня правозахисна організація Human Rights Watch звинуватила чинний уряд в тому, що він повертається до методів попередньої влади, зокрема  до насилля щодо журналістів та митців.

 «Це сором, що журналісти продовжують потерпати від втручання у їх роботу після революції, – сказав Reuters член спілки Зіяд Хані (Ziad Hani). – Уряд намагається створити атмосферу  страху серед журналістів шляхом побиття чи ув’язнення. Ми не хочемо повернутися до “досічневої ери”».

 Журналісти також вимагають підпису двох декретів, які гарантують свободу пресі – декрет 115 встановлює права журналістів та забороняє обмеження обміну інформацією. Декрет 116 засновує Вищу вільну інстанцію аудіовізуальних ЗМІ.

 Прем’єр-міністр заперечує, що держава намагається втручатися у медіа, пояснюючи, що держава має право назначати офіційних у державні ЗМІ.

  Time анонсував випуск із Зеленським на обкладинці

 У четвер уряд заявив, що до кінця місяця збирається запустити відеоканал в інтернеті, щоб поширювати повідомлення про дії влади.

 «Ми вирішили запустити Kasbah TV в інтернеті, щоб припинити ізоляцію влади у місцевих ЗМІ і мати можливість забезпечувати громадян інформацією про досягнення влади», – сказав міністр економіки Ріда Саіді (Rida Saidi).

Джерело: Медіаграмотність

Залишити відповідь