Актуальні новини

Парфьонов дорікнув Путіну за тотальний контроль над ТБ в Росії

Відомий тележурналіст Леонід Парфьонов під час засідання Ради при президенті Росії з прав людини в присутності Володимира Путіна дорікнув владу в тотальному контролі над федеральними телеканалами.

На думку Парфьонова, відсутність моральності на телебаченні спровокувала влада, яка занадто жорстко опікає канали.

“Усі знають, що сперечатися про дітей Крістіни Орбакайте в ефірі можна, а про суспільно-політичні теми – не можна. ТВ провладне, і люди, що не голосують, не враховуються ним  як аудиторія. Останні 10 років справжня суспільно-політична проблематика не може повернутися в ефір. Вища влада – як дорогий небіжчик: або нічого, або тільки хороше”, – сказав журналіст.

З ним погодився його колега Микола Сванідзе, який заявив про цензуру на телебаченні.

“Ви пропонуєте громадські ради при ТВ, – нагадав він. – Критерії відбору в такі ради незрозумілі. Вийде ще одне формальне тіло. Завершиться не моральною, а політичною цензурою, якої у нас і так достатньо. Більш ніж достатньо”.

Президент натомість вважає тезу про аморальність телебачення через тиск держави спірною.

“Навряд чи насильство на екранах – причина тотального держконтролю. Ніхто ніякої полунички і жорстокості не нав’язує. Це чиста ініціатива творчих колективів цих каналів для підтримки рейтингу. Що стосується держвпливу, то його на держканалах не може не бути”, – заявив В.Путін.

Також президент під час засідання запропонував включити до складу ради правозахисника Олександра Брода.

“Що стосується пана Брода, то я чув в загальних рисах, що там проблеми були. Ми його не включили (до складу), давайте включимо”, – запропонував В.Путін.

Нагадаємо, А.Брод у вересні влаштовував голодування на знак протесту проти несправедливої, на його думку, процедури відбору кандидатів в РПЛ. У результаті зміни процедури А.Брод не був допущений до громадського інтернет-обговорення кандидатів.

  Телерепортерам каналів Медведчука заборонили вхід до ВР, - депутат

Джерело: РБК

Залишити відповідь