Від негативу липня можна позбутися сьогодні, щоб серпень був кращим.

31 липня в православному світі вшановують мученика Еміліана Доростольського. У народному календарі дата отримала назву Омелянів день, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Еміліан?

Проживав Еміліан в IV столітті і був рабом градоначальника, таємно сповідував християнство. За віру його піддали тяжкому побиттю і спаленню на вогнищі. Але полум’я не принесло йому шкоди, зате обпекло язичників, які стояли поруч. Коли вогнище догоріло, Еміліан випустив свій останній подих.

Які на цей день існують обряди і традиції?

В останній день липня на Русі закінчували прибирати жито, а господині приймалися заготовляти на зиму овочі і фрукти — варили варення, маринували огірки і помідори. Увечері в лазні жінки проводили спеціальні обряди любовної магії.

Незаміжні дівчата виконували ритуал на залучення судженого. Під час миття розрізали навпіл стигле червоне яблуко і натирали ним усе тіло. Потім змащували обличчя медом, і обсипали себе пелюстками троянди.

При цьому читали замовні слова:

«Тіло моє, як наливне яблучко, тебе, мій суджений, кличе, ароматом троянди. Мої чорноброві очі тебе тягнуть, а медові уста ваблять. Ти до мене скоріше приходь і любов’ю своєю винагороди. Амінь».

Пелюстки з залишками яблука загортали в тканинний мішечок і перев’язували рожевої атласною стрічкою. Залишали все це в найдальшому кутку лазні, а на наступний день спалювали.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

В останній день місяця змийте з себе весь накопичений негатив і енергетичну втому

Наші предки увечері 31 липня обов’язково йшли в лазню, щоб змити з себе весь накопичений негатив і втому. Для цього дня виготовляли спеціальні віники з житніх колосків, ними і парилися. За час селянських жнив люди витрачали багато енергії, а такий віник наділяв тіло новими силами.

  Глава УГКЦ висловив співчуття з приводу пожежі у Нотр-Дамі

Згідно з народними забобонами, в Омелянів день в лазні треба попаритись спільно подружжю, яке знаходиться у сварці. Після того, як вони один одного віниками поб’ють, всі образи в одну мить забудуться, у відносини повернуться мир, взаєморозуміння й любов.

Очисний обряд з допомогою срібної води

Для проведення цього ритуалу вам знадобиться посуд зі срібла (ваза або глечик). Якщо такої немає, то візьміть звичайний глиняний посуд і на його дно покладіть срібну монетку або ложечку.

1. Налийте в посуд чисту воду і рівно опівночі встановіть на підвіконня так, щоб на неї потрапляло місячне світло.

2. Прочитайте замовні слова:

«Місячне сріблясте світло! Ти чистоту приносиш і силою наділяєш. Прошу, мене, рабу Божу (ім’я), від усякого зла і скверни, смутку і заздрості, негараздів і втоми очисти. Амінь».

3. Залиште посудину з водою на підвіконні до світанку. Рано вранці, коли прокинетеся, відпийте кілька ковтків води, потім помийте обличчя, залишок вилийте на себе. Намагайтеся поливати повільно, стік у ванній обов’язково повинен бути відкритим, щоб змитий негатив не затримувався, а йшов.

При цьому читайте змову:

«Місячна водиця, ти мій дух зміцни, силою своєю творчою і світлою моє тіло наділи. Змий з мене все негідне, зле і темне. Очисти чадо твоє, рабу Божу (ім’я). Нехай буде так. Амінь».

4. Коли вийдете із ванною, краплі води на собі не обтирайте, нехай вони висихають природним шляхом. Вимовте:

«Відтепер я, раба Божа (ім’я), досконала та чиста, наче немовля на початку життєвого шляху».

Народні прикмети 31 липня

  • По погоді 31 липня визначають, яким буде майбутній грудень. Якщо сьогодні дуже жарко, то перший зимовий місяць буде морозним з частими снігопадами і завірюхами.
  • Якщо сьогоднішньої вночі зорепад, то чекайте прихід негоди з сильними рвучкими вітрами.
  Світлана Лобода подарувала підлеглому нерухомість в Росії — подробиці