Актуальні новини

У Вінниці боєць Нацгвардії вишив півтораметровий герб міста

Спеціальний подарунок до Дня вишиванки створив солдат військової частини 3008 Назар Чекирда. Майже тиждень він відшивав головний символом міста – герб Вінниці, щоб презентувати його у свято своїм побратимам. Аби надати вишивці об’єму та масштабності боєць використовував не нитку, а стрічку зеленого кольору. У військовій частині 3008, яка підпорядковується Нацгвардії, кажуть, що незабаром малий герб Вінниці з’явиться на рукавному шевроні нацгвардійців.

«Герб Вінниці вирішив вишити в оригінальній формі. Вишивка у зеленому кольорі і більше нагадує військову версію, – визнає Назар. – Ця техніка звичайна, називається шов вперед голкою, але замість ниток використав стрічку. Відтак, стібки стали схожі на вишивку гладдю. Аби зображення гербу виділялося, фон залишив білим, а для чітких країв зробив обшивку і додав вишитий напис «Національна гвардія України, військова частина 3008».

Вишивати нацгвардійця навчила його матір. А під час навчання у Кам’янець-Подільському коледжі культури і мистецтва Хлопець опанував техніки вишивки хрестом, бісером, стібком та плетіння. Назар додає, що вишитий святковий одяг у родині кожен відшиває для себе. Свою вишиту сорочку він відшив собі сам. Запевняє, що армійські умови не перешкоджають йому розвивати майстерність, хлопці-побратими навпаки заохочують.
Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця

  Львівських підприємців звільнили від орендної плати за весняний локдаун

Залишити відповідь