Актуальні новини

У Вінниці до Дня міста створять п’ять велетенських стінописів (фото)

П’ятий рік поспіль в рамках проєкту VIN-ART-CITY до Дня Вінниці малюют мурали, які тематично пов’язані з місто над Бугом. Цього року художники запланували розмалювати п’ять стін багатоповерхівок у різних районах Вінниці. Координує процес відомий у місті художник Олександр Никитюк. Каже, що всі малюнки відбиралися на основі конкурсного відбору, вони креативні і цікаві для міста. Малювати художники будуть акриловими фарбами, усе закріплюватимуть лаком, аби раптовий дощ не змив частину картини. Завдяки якісним матеріалами, малюнки зберігатимуть яскраві відтінки тривалий час. Художники дають гарантію на п’ять років.

«Ще з початку літа ми почали працювати над тематикою стінописів та проводити відбір учасників. За традицію проєкт присвячений Дню Вінниці, тому сюжети, концепція і композиція так чи інакше мали бути пов’язані з містом, – відзначає керівник VIN-ART-CITY Олександр Никитюк. – За результатами відбору, до проєкту потрапили вінницькі художники, бо вони як ніхто відчувають місто. Їхні проєкти ідеально вписуються у міський простір. Загалом плануємо виконати п’ять робіт: це чотири авторські роботи і одна реконструкція. Розпочали з цікавого і змістовного муралу – «Родинні цінності», який вже зовсім скоро з’явиться у самісінькому в центрі міста, на вулиці Соборній».

Окрім цього стінопису, художники упродовж наступних тижнів планують створити ще чотири роботи. Найбільший мурал «Культурний код» з’явиться у спальному районі міста, на стіні дев’ятиповерхівки, що на вулиці Стельмаха, 47. Робота «Місто змістів» розташується біля хабу з однойменною назвою на вулиці Пушкіна. Робота «Спорт-ремейк» прикрасить стару стіну будинку на вулиці Соловйова, 2. А мурал  «Космічні мрії» «оселиться» на проспекті Космонавтів. Загалом, разом із цьогорічними стінописами, у Вінниці буде вже 30 арт-об’єктів різної тематики.

  Жовківський заповідник передадуть в управління Львівській галереї мистецтв

Нагадаємо, сам проєкт «VIN-ART-CITY» ініційований Вінницькою міською радою у 2015 році. Його організовують щороку до Дня міста з метою формування креативного міського середовища, туристично привабливого іміджу міста і популяризації кращих зразків художнього мистецтва.
Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото з соціальних мереж

Залишити відповідь