Актуальні новини

У Вінниці молоді художники презентували власні артбуки ручної роботи (фото)

«Український бестіарій» та «Чорні гори» – два артбуки, які стали дипломними роботами випускників Української Академії друкарства Маргарити Журунової (Вінниця) та Богдана Локатира (Львів) представили сьогодні у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї. Книги – ручної роботи, вони складають з офортів, сліпих тиснень та авторських шрифтів. Друкована графіка побудована на певній образотворчій інтерпретації образів, до яких зверталися у своїй творчості українські класики Іван Франка та Михайло Коцюбинський. Відтак нагадує про мистецькі зв’язки Галичини і Поділля, Львова та Вінниці.

«Товариські стосунки Франка і Коцюбинського, їхня любов до природи, української міфології, Карпат близька і зрозуміла мені та Богдану. Ми також дуже любимо гори, казки та легенда. Тому робота «Український бестіарій» присвячена українській міфології, на її сторінках «оживають» такі персонажі як Гадєр, Повітруля, Чугайстер, Босорканя та інші. Артбук Богдана «Чорні гори» – це альбом однієї пісні, який являє собою візуалізацію ностальгії за Карпатськими горами, – розповідає Маргарита. – Ми працювали над цими мистецькими книги не один рік – від тексту і до палітурки. До речі, шиття книжкового блоку виконане у японській техніці, орнамент якого стилізований за мотивами української вишивки. Зрештою вийшла ось-така оригінальна інтерпретація, яка покликана зберегти нашу автентику».

Крім артбуків, поціновувачам образотворчого мистецтва була представлена виставка естампів «Галичина-Поділля. Терени забутих духів». Вперше вона експонувалася у період книжкового форуму восени 2018 року у Львівському національному літературно-меморіальному музеї Івана Франка. В експозиції представлені графічні роботи, авторські шрифти, металічні пластини з малюнками та інструменти, якими працюють художники-графіки. Також можна побачити матриці, з яких і були надруковані вище згадані книги. Переглянути експозицію та подивитися на авторські мистецькі книги вінничани і гості міста зможуть до 28 лютого поточного року.

  Фестиваль «Італійське весілля» змінює локацію

Довідка «Дня»: Маргарита Журунова та Богдан Локатир – молоді художники, які працюють у техніках друкованої графіки. Маргарита не раз представляла свій доробок у різних напрямах і техніках на персональних виставках Дипломантка міжнародних конкурсів екслібриса та малих форм тиражної графіки, переможниця Міжнародного фестивалю дизайну «Cow» у номінації «листівка». Богдан Локатир – учасник всеукраїнських виставок НСХУ, зокрема Трієнале графіки. Експериментуючи з різними техніками гравюри, він відшукує цікаві ефекти фактур (дерева, паперу), які відіграють важливу роль в образному строї твору. Мав персональну виставку друкованої графіки у Івано-Франківську. Спільним захопленням мистецького дуету є також напрямок ленд-арту, у якому вони планують працювати в майбутньому.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото автора

Залишити відповідь