Актуальні новини

У Вінниці музейники влаштують історико-гастрономічний експеримент

Два нових проекти презентують до свят у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї. Перша експозиція «У історії на кухні» розповідатиме про побут українців та кулінарні звички, що їли, коли і з ким. Друга – «Смаки натюрморта» представить твори сучасних художників Вінниччини, які у свій творчості полюбляють відображати на полотнах кулінарні шедеври.
Супроводжуватимуть виставки лекції на теми їжі в історії та мистецтві. Не обійдеться і без дегустацій історичних блюд. Їх спеціально для презентацій експозицій готуватиме один із ресторанів міста.

«Подібних історико-гастрономічних проектів у музеї досі не було, – визнає завідувач виставкової роботи закладу Тетяна Журунова. – Ми покажемо нашим відвідувачам кухонні і столові предмети від кам’яного віку до ХХ століття. Дозволимо зазирнути на кухню у подільських селах, садибах та містечках, згадати не такий далекий побут наших батьків за радянської доби. Серед експонатів будуть унікальні археологічні знахідки, етнографічні цікавинки, вишуканий посуд з порцеляни, фаянсу, срібла та кухонні «гаджети» минулого століття.
Тим часом виставка «Смаки натюрморта», яка створена спільно з Вінницькою обласної організацією Національної спілки художників України покаже, як від часу свого народження жанр натюрморта відображав смаки сучасників не тільки щодо мистецтва, але й щодо їжі. Недарма кулінарія вважалася одним з провідних мистецтв, до якого долучалися видатні художники – вінничани продовжують цю славну традицію».
Відкриватимуть експозиції 17 грудня і триватимуть вони до 16 січня 2020 року. Упродовж проектів свої дослідження з подільської кухні презентують етнограф Тетяна Пірус та гастрогід Олена Павлова. Екскурсії історико-гастрономічних виставок можна буде відвідати за попередньою реєстрацією. Вхід у день презентації безкоштовний.
Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця

  11 березня — Порфирій Пізній: історія, традиції та прикмети свята

Залишити відповідь