Актуальні новини

У Вінниці зініціювали флешмоб #Червонарута50challenge і закликали до участі артистів з України та світу

З нагоди 50-річчя відомої української пісні «Червона рута» вінницькі музиканти вирішили започаткували музичний флешмоб. Вони записали відеозвернення до усіх артистів підтримати челендж – записати власне виконання пісні та викласти його на Youtube з #Червонарута50challenge. За словами ініціатора флешмобу, керівника жіночого хору «Соломія» Назарія Давидовського, усі відео, зібрані за даним хештегом, після завершення флешмобу будуть передані до колекції музею Володимира Івасюка, що діє у Чернівцях.
«Ми живемо в різних містах, країнах та континентах. Але сьогодні нас об’єднала спільна мета – вшанувати Володимира Івасюка та його легендарну пісню «Червона рута», якій цього року виповнюється 50 років, – говорить Назарій. – У реаліях карантину ми вирішили започаткувати флешмоб під назвою #Червонарута50challenge. Для участі необхідно записати на відео власне виконання пісні, розмістити його на каналі Youtube та соціальних мережах, позначити #Червонарута50challenge, а також кинути виклик як мінімум трьом виконавцям та колективам».
Ініціатори флешмобу, серед яких Назарій Давидовський, Олександр Онофрійчук, Йосип Машталяр, хор «Соломія» та інші, вже кинули виклик відомим виконавцям. Про це йдеться у відео на Facebook-сторінці Назарія Давидовьского. Виклик отримали народний артист України Павло Зібров, учасниця телевізійного шоу «Голос країни» Ольга Мельник та інші творчі колективи і виконавці.
Нагадаємо, пісню «Червона рута» Володимир Івасюк написав у 1970 році під час навчання у Чернівецькому медичному інституті. У вересні того ж року на Театральній площі міста Чернівці у прямому ефірі телепрограми «Камертон доброго настрою» відбувалася її прем’єра. «Червону руту» виконав дует: автор пісні і Олена Кузнецова. А путівку в життя – дав ансамбль «Смерічка» Левка Дутковського. Пісню виконували солісти Назарій Яремчук та Василь Зінкевич.
Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця

  Камерну сцену театру Заньковецької відреставрують за понад 12 млн грн

Залишити відповідь