Актуальні новини

У віці 44 роки у Львові померла заслужена артистка України Христина Трач

У четвер, 13 червня, у Львові померла заслужена артистка України, провідна солістка балету Львівського національного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької Христина Трач. Їй було 44 роки.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1587445 {
min-height: 180px !important;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1587445{
margin: 0!important;
}

.mobile-branding-wrapper {
min-height: 200px
}
}

«Дирекція та колектив Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької глибоко сумує з приводу смерті багаторічної працівниці театру, артистки балету, провідного майстра сцени (1996 – 2022 рр.), заслуженої артистки України Трач Христини Мирославівни», – йдеться у повідомленні на сторінці Львівської опери.

Прощання з померлою відбудеться 15 червня (субота) з 10:00 до 11.00 у фойє Львівської національної опери. Причину смерті артистки в театрі не уточнили.

Христина Трач почала працювати артисткою балету у Львівському академічному театрі опери і балету з 1996 року, ще будучи студенткою класичного відділення Львівського державного училища культури і мистецтв.

«Вона вивчила і виконала кілька сольних партій, звернувши на себе увагу публіки і педагогів, як здібна талановита молода артистка балету, що володіє чудовими сценічними даними, віртуозною технікою. Перший час, працюючи в балетній трупі ввійшла в усі сольні номери вистав. З кожним роком, крім сольних танців, кількість ведучих партій зростала», – зазначили у Львівській опері.

Провідна солістка львівського балету Христина Трач досконало володіла технікою класичного танцю. Як зазначили в театрі, її виконанню була властива чіткість, життєрадісність. Чистота і внутрішнє благородство притаманні багатьом образам, які були створені артисткою. Репертуар провідної солістки налічував понад 20 партій, серед яких складні: Нікія, Гамзатті, Кітрі, Вулична танцівниця, Володарка дріад ( «Баядерка», «Дон Кіхот2 Л. Мінкуса), Жізель, Мірта («Жізель2 А. Адана), Медора («Корсар» А.Адана), Одетта-Оділія («Лебедине озеро» П. Чайковського), Сванільда («Коппелія» Л.Деліба), Соломія Крушельницька («Повернення Баттерфляй» Д.Пуччіні-М.Скорика) та інші.

  18 травня — Аріна Розсадниця: історія, традиції та обряди свята

Також Христина Трач працювала викладачкою хореографії у Львівському коледжі культури і мистецтв.

Залишити відповідь