Актуальні новини

У Жовківському замку відкрили 11 нових експозиційних залів

У Жовківському замку відкрили нову експозицію, яку облаштували в 11 залах. Оновлена галерея займає площу 700 м², її 180 експонатів взяли із фондосховищ Львівської галереї мистецтв.

Директор музею «Жовківський замок» Євген Янушевич зазначив ZAXID.NET, що нова експозиція буде сталою, її облаштували у переобладнаних залах замку.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1526084 { padding-bottom: 56.21%; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1526084{ margin: 0!important; } }

«Перша черга нової експозиції – з особливим акцентом на колекцію творів генія бароко Шимона Чеховича, портретну галерею історичних особистостей, як-от Станіслав Жолкевський, Ян III Собеський, Богдан Хмельницький, Михайло Казимир Радзивілл, чиї імена були тісно пов’язані з Жовквою, та на предмети шляхетських інтер’єрів XVIII ст.», – повідомили у Львівській національній галереї мистецтв ім. Бориса Возницького.

На відкриття нової експозиції приїхав міністр культури Олександр Ткаченко.

«Мене дуже тішить, що Жовківський замок починає оживати. Повірте, унікальних експонатів у фондосховищах дуже багато. Просто відсутні потрібні приміщення, де виставляти. Але ми це змінюємо», – зазначив Олександр Ткаченко.

Також він додав, що тривають підготовчі роботи для реставрації Жовківського замку. На це з держбюджету виділять 51 млн грн. Цього року там завершать протиаварійні та невідкладні консерваційні роботи найзруйнованішого кухонного корпусу. Саму реставрацію розпочнуть наступного року. Зараз готують проектно-кошторисну документацію.

Відвідувачів запрошують оглянути нову експозицію вже з вівторка, 14 вересня.

Окрім цього, міністр культури обговорив з міським головою Жовкви Олегом Вольським і депутатами туристичний потенціал міста та можливості його розвитку.

«Ми напрацьовуємо концепцію реставрації всієї історичної частини міста, що включає відновлення замку, парку, фасадів усіх центральних будинків та пам’яток архітектури. Подаватимемо проектні заявки своїх об’єктів на нові державні програми. Зараз готуємо документацію, за якою буде наступна предметна зустріч у міністерстві, щоб створити покрокову концепцію відновлення історичної частини міста і пам’яток», – розповів ZAXID.NET мер Жовкви Олег Вольський.

  Як у житті виглядає актор, що зіграв одного з найколоритніших персонажів "Володаря перснів" — Ґолума

Нагадаємо, із 15 відібраних на програму «Велика реставрація» проектів з Львівщини чотири отримають фінансування вже цього року. Зокрема, це ремонт камерної сцени театру ім. Марії Заньковецької та реставрація трьох замків – Жовківського, Підгорецького та Олеського. З них саме Жовківський отримає найбільшу суму з держбюджету – 51 млн грн.

Залишити відповідь