Актуальні новини

СБУ нагадала про заборону гастролей Моргенштерна в Україні

Російський співак Алішер Валєєв, більш відомий як Моргенштерн, входить до списку осіб, які становлять загрозу нацбезпеці України. Його творчість пропагує культ насильства та створює передумови конфліктних ситуацій на концертах, а тому його гастролі в Україні заборонені. Так Служба безпеки України відреагувала на інформацію про анонс концертів російського виконавця в листопаді цього року в Запоріжжі, Харкові та Києві.

«У квітні цього року за поданням СБУ російський співак Алішер Валєєв (Моргенштерн) включений у перелік осіб, які створюють загрозу нацбезпеці України. У рекомендаціях СБУ фігурують обидва прізвища репера: як Валєєв, так і Моргенштерн», – повідомили у прес-службі відомства, пише «Інтерфакс-Україна».

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1526078 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1526078{
margin: 0!important;
}
}

У спецслужбі пояснили, що позиція СБУ ґрунтується на висновках лінгвістичної експертизи. Вона підтвердила, що в «творчості Моргенштерна» пропагується культ насильства й жорстокості, поширення та вживання наркотичних засобів і психотропних речовин.

«Це створює передумови для конфліктних ситуацій щодо організаторів та учасників концерту за його участі», – вважають у СБУ.

У відомстві також розповіли, що у вересні цього року СБУ додатково інформувала відповідні органи України про заплановані ним концерти на території нашої держави. Акцентовано на тому, що перебування особи у «списку Мінкульту» автоматично забороняє будь-яку концертну діяльність на території України.

«Таким чином, будь-які гастролі «Моргенштерна» на території України – заборонені», – наголосили в СБУ.

Як інформував ZAXID.NET, 17 червня стало відомо, що співак подав позов до Служби безпеки України через заборону в’їжджати в Україну. Окрім того, на початку липня Моргенштерн розмістив у соцмережах відео, у якому стверджував, що перебуває в Україні.

Чим відомий Моргенштерн

Російський репер оскандалився під час концерту в Одесі в грудні 2019 року. 8 грудня в місті був оголошений траур по тих, хто загинув під час пожежі, що сталася 4 грудня в Одеському торгово-економічному коледжі. Репер Моргенштерн назвав траур «показухою» і закликав краще проводити перевірки по пожежній безпеці.

  До 100-річчя Михайла Дзиндри на фасаді Ратуші покажуть 3D-мапінг

Після цього на сайті президента України з’явилася петиція із закликом заборонити Моргенштерну виступати в Україні, але вона не набрала необхідної кількості голосів.

Зазначимо, що він планував концерти в трьох українських містах. У Києві 3 червня, в Харкові 4 червня і 7 червня в Запоріжжі. За крісло в першому ряді на виступі в Києві організатори просять близько 4,5 тис. грн.

28 квітня за поданням СБУ міністерство культури включило Моргенштерна до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці. Через це він не може потрапити до України.

Залишити відповідь