Актуальні новини

Україна вшанувала пам’ять жертв концтабору “Маутгаузена”

Попри пандемію COVID-19 представники Посольства України в Австрії вшанували пам’ять жертв концентраційного табору “Маутгаузен”, на місці якого зараз створений меморіальний комплекс.
Про це повідомляє Укрінформ.
“Щороку тут збирається вся політична еліта країни та дипломатичний корпус, щоб покласти вінки. Цього року через пандемію урочистості були скасовані, але для посольства було важливим все таки тут бути, особливо в цей ювілейний день. Вшанувати своїх покійних, своїх мучеників – це обов’язково”, – зазначив Надзвичайний та Повноважений Посол України в Австрії Олександр Щерба.
Журналістами зазначено, що вшанування на території меморіального комплексу “Концтабір Маутгаузен”, проходило 5 травня – у день звільнення табору американськими військами, що відбулося у 1945 році. 
Українська дипломатична делегація була невелика – не більше 10 осіб, як це передбачають нові австрійські карантинні вимоги щодо зібрань. 
 

 
Також при покладанні квітів дотримувалася необхідна дистанція в 1 метр. Українці поклали вінки як до свого національного пам’ятника, так і до меморіалів та пам’ятних дощок низки інших держав.
“Скільки саме українців загинули в таборі “Маутгаузен”, досі невідомо. Виправити ситуацію покликане ініційоване посольством історичне дослідження “Українці в Маутгаузені”, яке включає спогади, архівні записи, старі фотографії та інтерв’ю ще живих бранців концтабору”, – йдеться у повідомленні.
Олександр Щерба сказав: “Важливо пам’ятати про те, що трапилося, і говорити та діяти так, щоб це ніколи більше не повторилося. Щоб нацизм ніколи знову і ніде не проріс. Насильства та людської нетерпимості не повинно бути в нашому житті”.
 

 
Як відомо, “Маутгаузен” був єдиним концтабором на території Рейху, який за нацистською класифікацією належав до “категорії ІІІ”. Ця категорія означала – “знищення через працю”. 
Умови утримання у таборі були найтяжчими в системі нацистських концтаборів. За час існування концтабору через нього та його філії пройшло близько 200 тис. в’язнів 40 національностей, у т. ч. 8,5 тис. жінок. 
Серед арештантів були також діти й підлітки. Загалом у концтаборі “Маутгаузен” та його філіях з 1938 року і по 5 травня 1945 року загинуло близько 120 тис. осіб, у тому числі тисячі українців.

  25 травня — Єпіфанів день: історія, традиції та прикмети свята

Залишити відповідь