Це свято придумали на честь творців слов'янської писемності, які визнані святими рівноапостольними братами.

День писемності та культури слов'ян був введений владою СРСР для своєрідного прославлення святих православних братів Кирила і Мефодія, які вважаються засновниками слов'янської писемності. Дане свято відзначається не тільки в Україні, але і в Росії, Білорусі та Молдові, інформує .

Історія

Духовність і наука розвивалися паралельно, саме тому багато наукових діячів були духовними представниками. Брати Мефодій і Костянтин були підковані в різних напрямках науки, починаючи з географії та закінчуючи писемністю. Але крім наукового сприйняття і вивчення цих дисциплін їх цікавили духовно-моральні та просвітницькі цілі. Брати внесли величезний внесок у золотий фонд світової науки. Вони були візантійцями зі знатного слов'янського роду, в ідеалі знали грецьку мову. Костянтин отримав гарну освіту і шану в колах науковців. Мефодій був старшим сином у родині, тому першим пішов у монастир. Після навчання молодший брат зі своїми учнями приєднався до старшого. Після постригу Костянтина нарекли Кирилом.

У монастирі вони посилено почали працювати над створенням одного з перших слов'янських алфавітів — кирилиці. До створення кирилиці слов'яни користувалися древніми рунами та глаголицею.

Це цікаво:

  1. Одним зі стимулів створення кирилиці було проповідування християнства. В ті часи багато церковнослужителів зверталися до Царгорода з проханням про створення молитовників слов'янською мовою. Кирилиця дала можливість Кирилу і Мефодію здійснити переклад ряду церковних книг рідною мовою слов'ян.
  2. Цей день присвячений не тільки азбуці та науковій діяльності братів, але і духовно-просвітницькій роботі. Більшою мірою реалізувався в цій сфері Мефодій, а Кирило пізнав глибини наукової діяльності, паралельно слугуючи церкві.

Традиції

В честь Дня писемності церкви та храми проводять ряд заходів: ранкова служба, промова патріархату до парафіян, хресний хід до монумента Кирилу і Мефодію.

  1 лютого — День Макарія: історія, традиції та прикмети свята

Нарівні з церковними заходами проходить і загальне святкування. На головній площі країни організовується величезний концерт, який транслюється по телебаченню. Також створюються ярмарки, виставки, проводять читання на честь цього свята. Заходи, присвячені Дню писемності та культури, що організовуються в навчальних закладах, видавництвах, культурних центрах і так далі.

Це свято вважається одним з найважливіших днів в історії держави та слов'янського народу.